Mokslas ir IT

2019.10.31 15:28

Vyras marihuaną slėpė nosyje, kur niekas jos nerado net 18 metų

LRT.lt 2019.10.31 15:28

Turbūt ne vienas pažįstame žmogų, kuris mėgsta saugiai paslėpti tam tikrus daiktus, o vėliau užmiršta, kur juos paslepė. Gydytojai Australijoje iš vyro nosies ištraukė balioną su marihuana. Ten narkotikai buvo paslėpti net 18 metų, skelbia „Live Science.“

48 metų amžiaus vyras kreipėsi į medikus Sidnėjuje, nes jam pradėjo labai dažnai skaudėti galvą. Žurnale „BMJ Case Reports“ rašoma, kad, atlikus tyrimus kompiuteriniu tomografu, vyro masėje pastebėta kieta pilka masė.

Iš pradžių gydytojai pamanė, kad nosyje yra rinolitas. Taip jie vadina nosies akmenis, kai kalcis ir kiti mineralai susikaupia aplink svetimkūnį. Tačiau tiesa, slypėjusi šioje nosies pusėje, buvo kur kas kasdieniškesnė ir paprastesnė. Gydytojai ištraukė guminį balioną, kuriame buvo augalinės kilmės medžiagos. Taip medikai apibūdino pilną balioną „žolės“.

Po tokios operacijos vyrui sugrįžo atmintis ir jis papasakojo, kad prieš 18 metų, kai bausmę atlikinėjo kalėjime, narkotines medžiagas slėpė nosyje. Vyrui pavyko apgauti ne tik kalėjimo prižiūrėtojus, bet ir save. Jis manė, kad balioną su narkotinėmis medžiagomis įtraukė į vidų, tačiau „krovinys“ užstrigo. Balionas nesutrūko greičiausiai dėl to, jog jis gana greitai apaugo mineralais.

„Kiek mums yra žinoma, tai pirmasis marihuanos pagrindu susidariusio rinolito atvejis“, – ataskaitoje rašė gydytojai.