Mokslas ir IT

2019.10.31 12:22

Įsitikinimų galia: įkandus gyvatei, vyras nusipjovė visą pirštą, tačiau gyvatė nebuvo tokia jau nuodinga

LRT.lt2019.10.31 12:22

Sakoma, kad nėra geresnės reklamos nei žmonių iš lūpų į lūpas perduodama informacija. Visgi kartais tam tikra visuomenės sukurta reputacija gali suklaidinti. Vyrui Kinijoje į pirštą įkando gyvatė, kurią vietiniai vadina „šimto žingsnių“ gyvate, nes po įkandimo tariamai nė vienas žmogus negali nueiti toliau. Išsigandęs vyras nusipjovė visą pirštą, o ligoninėje sužinojo, kad gyvatė itin nuodinga tik legendose, skelbia „China Morning Post“.

Deinagkistrodon acutus gyvatė vyrui įkando, kai jis kalnų kaime kapojo malkas. Jis pamanę, kad jam įkando „šimto žingsnių“ gyvatė, todėl nusprendė nedelsdamas nusipjauti pirštą. Įdomu tai, kad kai kurių kitų regionų žmonės šią gyvatę vadina „penkių žingsnių“ ropliu, nes, pasak legendų, nuo jos nuodų mirštama beveik akimirksniu.

Vyras susitvarstė ranką ir išvyko už 80 km esančią ligoninę, o pirštą paliko prie malkų. Šešiasdešimties metų amžiaus vyras gydytojams pasakė, kad pirštą nusipjovė norėdamas išgelbėti savo gyvybę. Visgi gydytojai vyrui paaiškino, kad ši gyvatė nėra jau tokia nuodinga, o pirštą jis nusipjovė be reikalo.

Nors Deinagkistrodon gyvačių įkandimai yra pavojingi, tačiau jei priešnuodžių suleidžiama per artimiausias 6 ar 8 valandas, pavojus žmogaus gyvybei kilti neturėtų.

Gydytojas papasakojo, kad tai ne pirmas kartas, kai žmonės dėl gyvatės įkandimų nusipjauna galūnes. „Esame matę pacientų, kurie po gyvačių įkandimų amputavosi visą ranką, degino odą ir atliko pačių kesičiausių veiksmų“, – gydytojas teigė „Hangzhou Daily“.

Pasak jo, jei vyras būtų kartu su savimi atsigabenęs ir nupjautą pirštą, medikai būtų galėję jį prisiūti.

Ekspertai teigia, kad po gyvatės įkandimo reikia kuo greičiau vykti į gydymo įstaigą, o bandymai, pavyzdžiui, burna išsiurbti nuodus, gali baigtis tragiškai. Be to, patariama sužeistą vietą judinti kuo mažiau.