Naujienų srautas

Mokslas ir IT

2019.11.01 21:13

Mokslininkai šokiravo: jūsų kolega po 20 metų primins Paryžiaus katedros kuprių

sukūrė ateities bendradarbio lėlę
LRT.lt 2019.11.01 21:13

Tyrėjai išanalizavo apklausų duomenis ir remdamiesi jais sukūrė žmogaus dydžio lėlę – Emmą. Jos kojos yra per storos, ji kenčia dėl venų varikozės. Ji kuprota, išblyškusi, o jos regėjimas nusilpęs. Būtent taip po 20 metų gali atrodyti jūsų kolega, jei darbo sąlygos biuruose nepasikeis.

Tokį ateities scenarijų sukūrė sveikatingumo ekspertai, kurie išanalizavo daugiau kaip 3 tūkst. darbuotojų iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos ir Vokietijos užpildytas anketas apie jų darbo aplinką.

Net pusė visų apklaustųjų teigė, kad jau dabar jiems darbo metu skauda akis, 48 proc. kamuoja nuolatinis nugaros ir galvos skausmas.

Tyrėjų teigimu, jei ir toliau darbuotojai dirbs „sulinkę prie kompiuterių“, greitai jų sveikata pablogės drastiškai. Sukurta lėlė – būdas atkreipti visuomenės dėmesį ir priversti žmones susimąstyti, kaip jie praleidžia savo darbo dieną.

Tiesa, tyrimo kritikai pabrėžia, kad jis neatitinka mokslinių standartų, buvo finansuotas baldus gaminančios kompanijos, kuri turi rinkodarinių tikslų.

Visgi Emma tikrai susilaukė daug visuomenės dėmesio, nes didžioji dalis darbuotojų per daug sėdi, dirba susikūprinę, nesilaiko tinkamo atstumo nuo kompiuterio ekrano, nedaro reikalingų pertraukėlių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą