Mokslas ir IT

2019.10.28 14:36

Organizmo alkio ir sotumo pojūtis: kodėl nepavalgius kai kuriuos žmones pradeda pykinti?

LRT.lt 2019.10.28 14:36

Turbūt daugelis prisimena tą dieną, kai nespėjo papusryčiauti, pietų pertraukos metu neturėjo laiko, o tam, kad numalšintų alkį, teko sulaukti vėlaus vakaro. Dalį išalkusių žmonių tiesiog pradeda pykinti. Kodėl taip nutinka, klausia „Live Science.“

Klyvlando klinikos gastroenterologė Christine Lee teigia, kad tai lemti gali kelios priežastys. Pirma, skrandyje susidaro vandenilio chlorido rūgšties, kuri padeda virškinti maistą. Jei žmogus ilgai nevalgo, skrandyje gali susikaupti per daug šios rūgšties.

„Kai jos patenka į stemplę, ji gali sukelti rūgšties refliuksą, rėmenį ir pykinimas“, – teigė gydytoja.

Kita galima pykinimo priežastis yra susijusi su organizmo signalais, padedančiais mums žinoti, kada esame alkani. Šiuos signalus reguliuoja endokrininė sistema, liaukų sistema (įskaitant hipofizės, skydliaukės ir kasos), kuri naudoja kraujotaką cheminei komunikacijai palaikyti.

Endokrininės sistemos generuojami hormonai suteikia kūnui reikalingos informacijos, kad būtų pasiekta cheminių medžiagų pusiausvyra. Pavyzdžiui, norint palaikyti optimalų cukraus kiekį kraujyje, jums reikia kalorijų. Jūsų skrandis siunčia signalus endokrininei sistemai, dėl kurių išsiskiria hormonai, kurie sako smegenims: „Duok mums daugiau kalorijų“ arba „To pakanka“. Šiame procese dalyvauja daug hormonų, tačiau du svarbiausi yra grelinas ir leptinas.

„Manoma, kad grelinas sukelia alkio pojūtį. Hormonas buvo atrastas 1999 m., tačiau nuo tada tyrėjai nustatė, kad jis yra itin svarbus, kontroliuoja skrandžio rūgšties sekreciją, skonio pojūčius ir gliukozės metabolizmą“, – teigė specialistė.

Pasak jos, leptinas sukelia priešingą efektą: jis slopina grelino poveikį mažindamas apetitą.

„Kai viskas vyksta įprastai, šie hormonai automatiškai reguliuojasi. Kai valgote, jūsų kūne išskiriamas leptinas, kuris rodo, kad esate patenkintas ir kurį laiką nereikia jaustis alkaniems. Tiesa, kai ši cheminė komunikacija ir pusiausvyra sutrikdoma, nes žmogus ignoruoja alkio signalus, pasigamina daugiau alkio hormone vadinamo grelino. Jis turi pagerinti apetitą, tačiau taip nutinka ne kiekvieną kartą “, – aiškino gydytoja.

Jos teigimu, kai kurie žmonės padidėjusiam hormone kiekiui gali būti ypač jautrūs, juos gali pykinti.