Mokslas ir IT

2019.10.28 12:26

„Mokslo sriuba“: dėl nuotraukos gamtos fotografui Mariui Čepuliui kartą teko bėgti nuo elnio

LRT.lt 2019.10.28 12:26

Miške verda gyvenimas, kurio mes nematome. Nėra lengva pastebėti laukinių gyvūnų, o juos užfiksuoti per fotoaparato objektyvą yra ypač sunki užduotis. Tai reikalauja žinių ir kantrybės, o dažnai paskutinė žodį taria sėkmė.

„Mokslo sriubos“ tinklalaidėje apsilankė vienas žinomiausių gamtos fotografų Marius Čepulis. Jis prisiminė jau nuo pat mažų dienų domėjęsis laukine gamta, ją tyrinėjęs ir stengęsis ją geriau suprasti. Vėliau M. Čepulio gyvenime atsirado fotografija, kurios menui įvaldyti prireikė perskaityti daug knygų ir praktikuotis. Fotografas pripažįsta, kad, prieš imant fotoaparatą į rankas, reikia pažinti mišką, žinoti gyvūnų lankymosi vietas ir jų elgesį. Reikia nepamiršti ir gerai užsimaskuoti, o tada laukti, ilgai laukti.

M. Čepulio teigimu, žmonės yra nutolę nuo laukinės gamtos ir mažai ką apie ją supranta. Į gamtą dažniausiai vykstama gerai praleisti laiką su draugais, o ne pasiklausyti paukščių čiulbėjimo ar vėjo ošimo.

Tačiau fotografas pabrėžia, jog vis daugiau žmonių noriai žengia į mišką, kad jį pažintų. Smalsumą skatina ir fotografo užfiksuoti kadrai. M. Čepuliui tenka lankytis mokyklose ir vaikų darželiuose, kur jis pasakoja apie gyvūnus ir savo nuotykius miške. Pavyzdžiui, užsimaskavus slėptuvėje laukti žvėrių ar netgi bėgti nuo elnio.

Pokalbio su M. Čepuliu apie laukinių gyvūnų fotografiją ir meilę gamtai klausykite „Mokslo sriubos“ „Youtube“ paskyroje, „Spotify“ bei „Soundcloud“ platformose:

„Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.