Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Mesti rūkyti padeda žaidimai?

LRT.lt2015.09.08 13:45

Mokslininkai atrado būdą, kaip mažinti potraukį rūkyti ir valgyti. Tai – kompiuteriniai žaidimai, ypač – „Tetris“, rašo dailymail.co.uk.

Mokslininkai atrado būdą, kaip mažinti potraukį rūkyti ir valgyti. Tai – kompiuteriniai žaidimai, ypač – „Tetris“, rašo dailymail.co.uk.

Psichologai paprašė daugybės studentų pranešti, kada pajunta norą rūkyti ir kiek stiprus yra šis troškimas, o po 15 minučių vėl pasidalinti tokia informacija.

Pusė dalyvių per tas 15 minučių turėjo žaisti „Tetris“ žaidimą, kuriame reikia dėlioti figūrėles. Pastebėta, kad jų noras rūkyti sumažėjo penktadaliu.

Plimuto universiteto mokslininkai teigia, kad kompiuteriniai žaidimai padeda sumažinti potraukį rūkyti, nes žaidžiant, kaip ir rūkant ar užsiimant kita veikla, kuriai turimas potraukis, dalyvauja tie patys protiniai procesai.

„Tetris“ gelbsti mažinant potraukį rūkyti. Įsivaizdavimas, kad vartoji tam tikrą medžiagą, yra potraukio (pavyzdžiui, rūkyti) dalis. Žaidžiant tokį vizualiai įdomų žaidimą, kaip „Tetris“, dalyvauja tie patys protiniai procesai, kurie veikia ir vaizduotę, įsivaizdavimą“, – tikina Plimuto universiteto profesorė Jackie Andrade.

Savo ruožtu to paties universiteto profesorius Jonas May teigia, kad „Tetrio“ poveikis viso tyrimo metu išliko nuosekliai veiksmingas visų potraukių atžvilgiu (tiek rūkymo, tiek maisto ir pan.).

„Šis atradimas yra svarbus, kadangi paprastai veiksmingiau yra tai, kas nauja ir neįprasta, o vėliau, kai pabosta, veiksmingumas sumažėja. Tačiau, kad ir kiek daug žmonės žaidė žaidimą, jo poveikis nemažėjo“, – kalba profesorius.