Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

„Samsung“ nepristatys naujojo modelio Europoje

„Galaxy Note“ serijos gerbėjams Lietuvoje (kaip ir visoje Europoje) belieka giliai atsidusti: ketvirtadienį pristatytas „Note 5“ šiame žemyne nebus parduodamas. Vietoje to pas mus bus siūloma įsigyti to paties renginio metu pristatytą „Galaxy S6 edge+“. Tai – peraugusi telefono užlenktais ekrano kraštais versija.

„Galaxy Note“ serijos gerbėjams Lietuvoje (kaip ir visoje Europoje) belieka giliai atsidusti: ketvirtadienį pristatytas „Note 5“ šiame žemyne nebus parduodamas. Vietoje to pas mus bus siūloma įsigyti to paties renginio metu pristatytą „Galaxy S6 edge+“. Tai – peraugusi telefono užlenktais ekrano kraštais versija.

Ketvirtadienį Niujorke vykęs „Samsung“ renginys buvo kiek neįprastas: kompanija vienu ypu nusprendė pristatyti du skirtingų serijų telefonus. Kadangi „Note 5“ mūsų šalyje nebus prekiaujama, nesuksiu jums galvos ir nepasakosiu, koks šaunus naujasis jo rašiklis ir kokias naujas funkcijas šis telefonas turi. Bijau, kad šios serijos gerbėjai gali paskęsti nutįsusiose seilėse – pristatymo metu net aš kelis sykius antakį pakėliau (jei ką, savo vešlių antakių be reikalo nekilnoju).

Žodžiu, užmirškite tą puikų telefoną, kuris, kaip gyrėsi „Samsung“ generalinis direktorius JK Shinas, pasaulyje sukūrė visiškai naują įrenginių kategoriją. Užmirškite tą puikią seriją, kuri 2011-aisiais startavo kaip eksperimentas ir viršijo visus korėjiečių lūkesčius. Nuo šiol, jei esate didelių ekranų gerbėjas, teks žvalgytis į S seriją.

Tiesa, dar galite nusipirkti „Note 4“, bet dėl ateities „Samsung“ nieko nepažada.

Gana. Nusivalykite ašaras, nuo šiol – tik geros žinios.

Taigi tame pačiame renginyje buvo pristatytas dar vienas didžiaekranis – „Galaxy S6 edge+“. Jo, kaip ir mažesniojo brolio, ekrano kraštai užlenkti. Dėl to 5,7 colio (14,5 cm) įstrižainės ekranas sutilpo mažesniame metaliniame rėme.

Šiame metalo ir stiklo kūrinyje sugrūsta visa, ko gali trokšti įnoringiausio „Android“ gerbėjo širdis: „Quad HD“ (2560 x 1440 tšk.) raiškos ekranas, 8 branduolių (keturi 2,1 GHz ir keturi 1,5 GHz) procesorius, net 4 GB operatyviosios ir 32 arba 64 GB vidinės atminties...

Jei visi šitie skaičiai jums mažai ką sako, trumpai paaiškinsiu: tai yra vienas galingiausių įrenginių rinkoje.

Atskirai vertėtų paminėti naujas kameros ir akumuliatoriaus galimybes. „Galaxy S6 edge+“ įmontuota 16 mln. tšk. raiškos kamera, su kuria kokybiniais parametrais konkuruoti gali vos keli įrenginiai (vienas jų – „iPhone 6“). Mėgstantiems filmuoti itin patiks tai, kad kamera gali fiksuoti 4K raiškos vaizdus. Taip pat, ji derina aparatinį ir skaitmeninį vaizdo stabilizavimą, dėl to drebančių rankų savininkų video bus gerokai kokybiškesni. Ir dar viena naujovė: „Samsung“ pradėjo partnerystę su „YouTube“ ir nuo šiol jos įrenginių savininkai galės be jokių papildomų programėlių vykdyti tiesiogines vaizdo įrašų transliacijas.

Akumuliatorius ypatingas ne talpa (3000 mAh), o funkcijomis: jį galima įkrauti belaidžiu būdu, be to, jis turi greito įkrovimo funkciją. Kraunant belaidžiu būdu, visiškai išsekusį akumuliatorių pilnai įkrauti prireiks dviejų valandų, o su laidu – vos 90 minučių. Beje, labai skubantys akumuliatorių iki 50 proc. galės įkrauti vos per pusvalandį.

„Samsung“ skelbia investuojanti į belaidžio krovimo stotelių tinklą, taigi ateityje vis daugiau maitinimo įstaigų, kavinių, parduotuvių ir kitų vietų galėsite rasti specialius padėkliukus, skirtus baterijų įkrovimui. Kol kas Lietuvoje yra tik viena tokia vieta – „Vero Cafe“ kavinė „Ozo“ prekybos centre. Einu pasimelsti už tai, kad mūsų vaikams niekada nereikėtų nešiotis laidų, ieškoti rozečių ir sėdėti ant grindų oro uostuose.

O dabar – trys džiugios žinios lietuviams. Pirma: „Galaxy S6 edge+“ jau galima rezervuoti (šioje svetainėje arba kreipkitės į savo operatorių) ir, jei tai padarysite iki sekmadienio, įrenginį jums į rankas „Samsung“ atstovai žada įteikti jau antradienį (rugpjūčio 18 d.). Net amerikiečiai jį gaus trimis dienomis vėliau. Antra: užsisakę telefoną iki rugpjūčio pabaigos, dovanų gausite spartųjį belaidį įkroviklį. Trečia: šiam, kaip ir kitiems S6 serijos įrenginiams, galios nauja „Galaxy Care“ programa.

Tai yra savotiškas telefono draudimas: atsisiuntus specialią programėlę ir ją aktyvavus, „Samsung“ užtikrina, kad nebrangiai pakeis sudužusį ekraną (pirmą kartą – už 30 eurų, antrą kartą – už 50 eurų), taip pat pataisys dėl vandens streikuoti pradėjusį aparatą (nebereiks jo dėti į ryžius ir laukti, kol šie pritrauks azijiečius, kurie įrenginį suremontuos), o aptarnavimą atliks „nuo durų iki durų“. T.y. pranešus apie gedimą, „Samsung“ atstovas atvyks pas jus, paims sugedusį įrenginį, įteiks pakaitinį aparatą, o kai jūsiškis bus suremontuotas – atveš į namus. Pastaroji paslauga galios tik Vilniuje.

Tiesa, prisiminiau vieną smulkmeną – plonų piniginių savininkams siūlau sekantį sakinį praleisti (juk žadėjau tik džiuginti). „Galaxy S6 edge+“ kaina – 799 eurai už 32 GB modelį ir 899 eurai už 64 GB modelį.

Mobiliojo ryšio operatorių salonuose ir kitose prekybos vietose šis įrenginys atsiras rugsėjo pradžioje.

Dar Niujorke vykusiame renginyje buvo pasakojama apie stebuklingą mobiliųjų mokėjimų paslaugą „Samsung Pay“, kuria, anot kompanijos savininkų, žmonės galės naudotis praktiškai visose prekybos vietose, kuriose priimamos tradicinės mokėjimo kortelės. Taip pat į programėlę bus galima įtraukti nuolaidų ar dovanų korteles. Bet apie tai jau buvo skelbta anksčiau – nauja tik tai, kad paslauga ateinančią savaitę startuos Pietų Korėjoje ir JAV. Vėliau ja galės naudotis didžiųjų Europos šalių gyventojai, o lietuviams, kaip visada, teks patrypčioti. Kiek laiko, neaišku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi