Mokslas ir IT

2019.10.25 20:50

Auksaplaukė retriverė atsivedė žalsvą šuniuką, kurį šeimininkai pavadino „Mochito“

LRT.lt 2019.10.25 20:50

Auksaplaukės retriverės šeimininkė Vokietijoje nustebo, kai pamatė, jog vienas iš devynių šuniukų buvo žalias. DPA (vok. Deutsche Presse-Agentur) praneša, kad neįprastos spalvos šuniukas gimė Wermelskirchene, Vokietijoje.

Šeimininkė pasakoja, kad pirmiausia išsigando tokios spalvos ir manė, kad šuniukui kažkas negerai. Tiesa, paaiškėjo, kad jo sveikata yra puiki kaip ir kitų jo giminaičių. Moteris pavadino šuniuką „Mochito“, nes gyvūno spalva jai pirmiausia priminė mėtomis paskanintą kokteilį.

Christianas Dimitriadis, veterinaras iš Diuseldorfo, teigė, kad tokia spalva šeimininkei stebėtis ilgai neteks. Pasak jo, šuniukui užaugs įprastos spalvos plaukai. Taip turėtų nutikti per savaitę.

Nors žalsvi šuniukai gimsta gana retai, tai nutiko toli gražu ne pirmą kartą. Tą pačią savaitę dogų veislės kalytė atsivedė žalią šuniuką JAV.

CNN skelbė, kad auksinė retriverė Škotijoje 2017 metais atsivedė žalsvą šuniuką.

Mokslinės literatūros, aiškinančios tokią keistą spalvą, yra labai mažai, tačiau manoma, kad retą spalvą lemia tulžies pigmentas biliverdinas, kuris savo padaro gimdoje.

Pigmento poveikis geriausiai matosi, kai paveikiami auksiniai retriveriai, nes ant ryškaus balto kailio jis yra labai gerai matomas. Biliverdinas yra žalsvos spalvos ir gali būti aptinkamas tulžyje, mėlynėse, šunų placentoje. Mokslininkai netgi rado biliverdino pėdsakų 6 milijonų metų dinozaurų kiaušinių lukštuose.