Mokslas ir IT

2019.10.25 13:49

10 programėlių išmaniųjų laikrodžių gerbėjams: nuo pasiruošimo maratonui iki taksi iškvietimo be telefono

LRT.lt2019.10.25 13:49

Kad išmanusis laikrodis yra puikus pagalbininkas sportuojantiems – jau žino kiekvienas. Tačiau jis turi ir daugiau funkcijų. Kai kurios jų panašios į išmaniojo telefono, o kai kurias galime išbandyti įsirašę programėlių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiuo metu išmaniesiems laikrodžiams skirtų programėlių daugėja kasdien, tad nuo kurių pradėti? „Bitės Profai“ atkreipia dėmesį, be kokių programėlių neapsieis jūsų „Samsung“ šeimos išmanusis laikrodis.

„Išmanieji laikrodžiai, kaip ir išmanieji telefonai, nėra tiesiog dar vieni elektronikos prietaisai. Jie gali tapti puikiais pagalbininkai kasdienybėje, jei tik žinosime, ką jie gali ir kaip išnaudoti visas jų galimybes. Dažniausiai tai padaryti padeda tinkamos programėlės“, – sako Karolis Špiliauskas ir dalinasi 10 programėlių, kurios praturtins išmaniojo laikrodžio naudojimosi patirtį.

1. Turbūt geriausias žadintuvas

Išmanieji laikrodžiai „Galaxy Watch“ turi jiems pritaikytą „Samsung“ miego stebėjimo programėlę. Tačiau yra ir kitų tam tinkančių programėlių, kurios turi dar daugiau funkcijų.

„Programėlė „Sleep as Android“ seks jūsų miegą ir vertins jo kokybę, bet tai gali ir gamykliškai įdiegta programėlė. Tačiau „Sleep as Android“ kaip žadintuvo toną leidžia pasirinkti internetinę radijo stotį ar „Spotify“ grojaraštį su mėgstamiausiomis dainomis. Be to, norėdami išjungti žadintuvą, laikrodžio ekrane turėsite atlikti nedidelę užduotį – taip būsite tikri, kad tikrai atsibudote ir nebekils pagunda snūstelėti“, – sako K. Špiliauskas.

2. Pamirškite laikus, kai pamiršdavote automobilį

„Ar kada nors prekybos centre teko bergždžiai sukti ratus ir ieškoti nežinia kur palikto automobilio? Jei turite „Galaxy Watch“ laikrodį, parsisiųskite programėlę „Find My Car“ ir šie rūpesčiai taps praeitimi. Prieš užrakindami automobilį pažymėkite jo buvimo vietą, o grįždami atgal tiesiog sekite GPS nurodymus. Taip be jokio galvos skausmo atsidursite prie savo automobilio. Ir tam pakaks tiesiog jūsų riešo, o rankos galės būti pilnos pirkinių“, – pataria K. Špiliauskas.

3. Garsinis priminimo lapelis

Ką daryti, jei staiga šovė puiki idėja, o jos užsirašyti nėra kur? Telefonas giliai kuprinėje, o rankos užimtos. Tokioje situacijoje puikiai pagelbės ši programėle.

„Tikriausiai dažnai patenkame į situacijas, kai šovusi idėja greitesnė už mūsų pirštus, kuriais ją užrašome. Ypač jei norime tai padaryti nedideliame išmanaus laikrodžio ekrane. Išeitį siūlo „Gear Voice Memo“ – užuot traukę iš kišenės telefoną, vos keliais paspaudimais įrašysite priminimą balsu. Iki šešių minučių trukmės įrašai iš karto išsaugomi telefone, todėl galėsite greitai ir patogiai juos rasti“, – siūlo ekspertas.

4. Muzikos pultas ant riešo

„Be programėlės „Spotify“ daugelis melomanų neįsivaizduoja savo dienos. Šioje programėlėje galima rasti ne tik specialiai kiekvieno skoniui sukurtų grojaraščių, bet ir tinklalaidžių (angl. podcasts) akiračio praplėtimui. Vienas iš skiriamųjų šios programėlės bruožų – veikimas skirtingose platformose, todėl su išmaniuoju „Galaxy Watch“ nebereikės iš kišenės traukti telefono kaskart norint pakeisti dainą. Be to, modeliuose su eSIM paslauga „Spotify“ veiks autonomiškai ir norint pasimėgauti mėgstama muzika nereikės po ranka turėti telefono“, – sako K. Špiliauskas.

5. Iškviesite taksi net išsikrovus telefonui

Vakarėlio svečiai jau skirstosi namo, todėl laikas keliauti ir jums. Tačiau ką daryti, jei kelias tolimas, bet telefonas jau neberodo gyvybės ženklų?

„Specialiai „Galaxy Watch“ pritaikyta programėlė „Uber“ tokioje situacijoje gali tapti tikru išsigelbėjimu. Jeigu išmanusis laikrodis palaiko eSIM funkciją, galėsite išsikviesti vairuotoją net išsikrovus telefonui. Visa sistema mums puikiai pažįstama – laikrodyje galėsite pažymėti savo buvimo vietą, sekti automobilio kelionę ir stebėti numatomą atvykimo laiką“, – teigia K. Špiliauskas.

6. Nuotolinis valdymo pultelis kamerai

„Išmaniuosiuose telefonuose esanti kameros laikmačio funkcija ne visada patogi. Pastatote telefoną, bėgate link bičiulių kompanijos, vos įsispraudžiate, o galutinis rezultatas vis tiek nedžiugina. „Galaxy Watch“ laikrodžiams skirta programėlė „Camera Remote Control“ padės sujungti telefoną ir išmanųjį laikrodį į vieną mechanizmą. Įrenginio ekranėlyje stebėsite telefono kameros matomą vaizdą, kontroliuosite įvairius jos parametrus, fiksuosite kadrus per atstumą, o grupinės nuotraukos bus nepriekaištingos“, – programėlę pristato ekspertas.

7. Visų išmanių įrenginių valdymas

„Jūsų namuose išmanūs yra ne tik telefonas ar laikrodis – daiktų internetui (angl. Internet of Things) gali priklausyti ir jūsų dulkių siurblys, ir skalbimo mašina, ir šaldytuvas. „Samsung“ įrenginių kontrolei skirta programėlė „Smart Things“ leis „Galaxy Watch“ laikrodžiu kontroliuoti net kondicionieriaus temperatūrą ir patikrinti, ar jau išsiskalbė jūsų skalbiniai. Visapusiška namų kontrolė visada bus po ranka. O jei tiksliau – ant rankos“, – teigia K. Špiliauskas.

8. Jei ruošiatės maratonui

Miesto centre vykstantys maratonai jau seniai nėra tik entuziastų susibūrimas. Dabar juose dalyvauja didelė dalis miesto gyventojų ir svečių. Jei bėgimas tapo ir jūsų gyvenimo dalimi, programėlė „Map My Run“ gali būti itin naudinga.

„Programėlė leis iš anksto susiplanuoti treniruotės maršrutą, matuos jūsų nubėgtą atstumą, greitį ir širdies ritmą. Visa ši informacija bus sinchronizuojama su programėle telefone. Beje, pastarojo kartu nešiotis nereikės – užteks ant rankos segėti laikrodį“, – sako K. Špiliauskas.

9. Prezentacija – lyg puikus pasirodymas

Jei esate bent kartą stebėję prezentaciją, gerai žinote, kad jos kokybę lemia ne tik skaidrių turinys, bet ir paties pristatymo pobūdis. Daugybę nepatogių smulkmenų išspręs programėlė „PPT Controller“.

„Ja galėsite kur kas daugiau nei tik patogiai perjungti skaidres. Ji seks jūsų pristatymo laiką, o lietimui jautriame ekrane galėsite judinti kompiuterio pelės žymeklį. Taip pat galėsite nustatyti, kad išmanusis laikrodis vibruotų tam tikru intervalu, primindamas, jog metas judėti prie kitos temos. Todėl išmanusis „Galaxy Watch“ laikrodis kartu su šia programėle pavers jus tikru prezentacijų asu“, – sako K. Špiliauskas.

10. Gidas kelionėms nepažįstamose vietose

Susiorientuoti svetimame mieste šiandien galime net keliais būdais. Nostalgiškai vartydami senovišką popierinį žemėlapį, žvelgdami į telefono ekraną arba tiesiog užmetę žvilgsnį į išmanųjį laikrodį.

„Navigacijos programėlė „Here WeGo“ yra būtina kiekvienam keliautojui – ji leidžia atsisiųsti beveik 100 šalių žemėlapius. O pati programėlė gali veikti ir be interneto ryšio. Aišku, jis būtinas norint išnaudoti visą programėlės potencialą, todėl dar sklandžiau veiks jeigu turite laikrodį su eSIM funkcija. Ypač ši navigacija pravers keliaujant, kai nuolatos matysite ant riešo maršrutą, o telefone bus visada įjungta kamera. Juk įspūdingų vaizdų nesinori praleisti“, – pataria K. Špiliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt