Mokslas ir IT

2019.10.24 15:16

Japonija importavo Ebolos virusą, kad pasiruoštų galimam protrūkiui per Tokijo olimpines žaidynes

LRT.lt 2019.10.24 15:16

Japonija į šalį įsivežė Ebolos ir kitus pavojingiausius virusus, kad galėtų paruošti testus, padėsiančius užkirsti kelią virusų protrūkiams per Tokijo olimpines žaidynes, skelbia „Live Science“.

Kitą vasarą dešimtys tūkstančių sporto gerbėjų atvyks į Japoniją stebėti vasaros žaidynių, tačiau į tekančios saulės šalį jie gali atgabenti mirtinų patogenų iš viso pasaulio.

Siekdama sumažinti galimo protrūkio riziką, Japonija rugsėjį importavo Ebolos virusą ir kitus keturis mirtinus patogenus, kad galėtų paruošti diagnostinius testus.

Tai patys pavojingiausi patogenai, kurie turi būti saugomi laikantis specialaus protokolo. Patogenai bus saugomi vienintelėje visus saugumo reikalavimus atitinkančioje įstaigoje – Nacionaliniame infekcinių ligų institute, kuris yra maždaug 30 km už sostinės.

Įstaigoje bus saugomas Ebolos ir kiti 4 virusai: Marburgo virusas, Lassa virusas ir virusai, sukeliantys Pietų Amerikos hemoraginę bei Krymo-Kongo hemoraginę karštines

Virusų mėginių reikia tam, kad mokslininkai sukurtų testus, padėsiančius nustatyti, ar virusu apsikrėtęs žmogus vis dar gali užkrėsti kitus.

Tačiau Japonijos gyventojai, gyvenantys netoli objekto, yra labai susirūpinę. Gyventojų atstovas teigė, kad yra kvaila žmonėms aiškinti, kad jie turi susitaikyti su tokiu planu, nes vyksta žaidynės.

Nors kai kurie mokslininkai teigia, kad toks pasiruošimas ir pavojingų virusų atgabenimas į Japoniją yra geras sprendimas, kiti jį kritikuoja. Pasak kritikų, tokie virusai net ir laikomi itin saugomuose objektuose padidina netyčinio ar tyčinio viruso pasklidimo riziką.