Mokslas ir IT

2019.10.24 11:59

Pažangių idėjų konferencijoje – futurologė, muzikantas, viešojo kalbėjimo specialistas, teatro režisierė

LRT.lt 2019.10.24 11:59

Šių metų lapkričio 17 dieną Kauno Kultūros centro didžiojoje salėje vyks pažangių idėjų konferencija „TEDxKaunas 2019: Message in a Bottle“. Pagrindinis renginio variklis yra TED organizacijos moto – sklaidos vertos idėjos. Vienos dienos konferencija vyks anglų kalba, o jos metu į sceną lips net dešimt pranešėjų ir atlikėjų. Kiekvienas iš jų turės 18 minučių pristatyti savo „žinutę butelyje“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

2019 metų konferencijoje savo srities paslapties šydą atkleis viena žymiausių pasaulio futurologų, Australijoje gyvenanti Kristina Dryža. Ji su žiūrovais pasidalins kaip suvokti žmoniją per mitų ir archetipų prizmes, tuo pat metu gerbiant kiekvieno asmens gyvenimo būdo pasirinkimą ir reikšmę kurią jie suteikia juos supančiam pasauliui.

Visuomenėje daug kalbama apie savęs pažinimą, tarpusavio supratimą ir atjautą. Šias temas įvairiais kampais taip pat palies atlikėjas Justinas Jarutis, teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė ir viešojo kalbėjimo treneris iš Latvijos Oskars Priede. Pasak Oskars, dalį savo kasdienių darbų mes jau senai perleidome technologijoms ir tai mums suteikė daugiau laisvo laiko; taigi kodėl neskyrus dalies to laiko puoselėti santykiams su žmonėmis?

Jaunosios kartos teatro režisierė Kamilė Gudmonaitė neseniai Jaunimo Teatro žiūrovams pateikė sukrečiantį, Lukiškių kalėjime rengtą spektaklį „Sapnavau Sapnavau“, kuriame kūrėja ieško atsakymo į klausimą, ar įmanomas dialogas tarp visuomenės ir atstumtųjų. Scenoje Kamilė kvies pažvelgti į mūsų pačių gerąjį ir blogąjį „aš“ ir suprasti jų santykį kiekvieno iš mūsų viduje.

Justino Jaručio daugumai mūsų pristatyti nereikia. Lyg antrindamas Oskars Priede, „Freaks on Floor“ roko grupės narys ir atlikėjas J. Jarutis papasakos kaip galima susikurti savo asmeninį prekės ženklą ir pristatyti savo istoriją pasauliui taip, kad tave išgirstų. Savo pasakojimą perpindamas muzika, scenoje Justinas taip pat nagrinės klausimą „Ką reiškia būti atlikėju 21-ame amžiuje“.

„TEDxKaunas 2019: Message in a Bottle“ konferencija žada būti įdomi įvairių amžiaus grupių žmonėms, todėl visi lapkričio 17 dieną yra kviečiami atvykti į Kauną.