Mokslas ir IT

2019.10.21 13:27

Visko mačiusius medikus nustebino itin švelnus liežuvis

liežuvis pakito dėl B12 vitamino trūkumo
LRT.lt2019.10.21 13:27

Gydytojai Singapūre pastebėjo, kad vieno vyro liežuvis yra itin švelnus ir tarsi neturi skonius atskirti padedančių svogūnėlių. Vyras kreipėsi į medikus, nes jau pusmetį jautė deginantį liežuvio skausmą.

Žurnale „The New England Journal of Medicine“ aprašomas gana retas atvejis. 64 metų amžiaus vyras kreipėsi į medikus ir papasakojo, kad jau pusmetį jam degina liežuvį, o jis negali atskirti skonių.

Kraujo tyrimas parodė, kad vyro organizmui itin trūksta vitamino B12. Vitamino gali trūkti dėl įvairiausių priažasčių, tačiau dažniausiai jo trūksta dėl tam tikros formos anemijos, kai imuninė sistema puola sveikas ląsteles skrandyje ir neleidžia įsisavinti su maistu gaunamo vitamino.

Gydytojai nustatė tokią diagnozę, nes vyro kraujyje aptiko didelį kiekį autoantikūnų (tam tikrų antikūnų, nusitaikančių į žmogaus kūno baltymus).

Vitaminas B12 dalyvauja kiekvienos žmogaus kūno ląstelės metabolizme ir padeda susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams. Jei šio vitamino trūksta, organizmas nesugeba pasigaminti pakankamai sveikų raudonųjų kraujo kūnelių.

Įprastai vitamino B12 trūkumas sukelia galvos ir krūtinės skausmą, pradeda kristi svoris. Be to, gana dažnai prasideda gerklės uždegimas. Kol kas iki galo neaišku, kodėl toks trūkumas paveikia ir liežuvį, tačiau buvo pastebėta, kad burnos gleivinė yra ypač jautri, kai trūksta vitamino B12.

Teigiama, kad tokia liežuvio išvaizda iš tikrųjų yra uždegimo, kuris liežuvį pripūtė tarsi balioną, pasekmė.

Vyro liežuvis dabar normalus, jis gali jausti skonius. Tiesa, dėl savo negalavimų jis kiekvieną mėnesį turi gauti vitamino B12 injekcijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt