Mokslas ir IT

2019.10.21 11:58

„Mokslo sriuba“: lėktuvų detalės gaminamos ir iš popieriaus

LRT.lt2019.10.21 11:58

Tarptautinės oro transporto asociacijos duomenimis, praėjusiais metais pasaulyje buvo įvykdyta daugiau nei 46 mln. skrydžių. Nemėgstantiems skraidyti bus ramiau sužinojus, kad orlaiviai pernai patyrė tik 62 avarijas.

Pavyzdžiui, vien JAV automobilių avarijose kasmet žūsta 40 tūkst. žmonių. Aviacija – saugiausia transporto rūšis. Kad ji tokia išliktų, rūpinasi ir lietuviai – mūsų šalyje atliekamas įspūdingo dydžio lėktuvų remontas.

Lėktuvų gamintojai stengiasi rasti aukso vidurį – sukurti tvirtus ir galingus lėktuvus, kurie kartu būtų lengvi, nesunkiai pagaminami, naudotų kuo mažiau degalų. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas kai kurios lėktuvų dalys gaminamos net iš specialiu būdu apdirbto popieriaus. Nerimauti dėl to neverta – orlaivių techninė priežiūra labai griežtai kontroliuojama.

Daugiau – laidos įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt