Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.10.22 09:53

Didžiausias atradimas Egipte per 100 metų – 30 puikiai išsilaikiusių sarkofagų ir mumijų

Archeologai Egipte rado apie 30 puikiai išsilaikiusių sarkofagų su mumijomis. Tai didžiausias toks atradimas Egipte per pastaruosius šimtą metų. Sarkofagus kurį laiką tirs mokslininkai, vėliau jie bus eksponuojami naujajame Egipto muziejuje.

Luksoro nekropolyje archeologai praėjusią savaitę aptiko vienus įspūdingiausių radinių per pastaruosius šimtą metų – puikiai išsilaukusius 30 medinių sarkofagų, kurie, spėjama, yra iš 22-osios faraonų dinastijos laikų.

Sarkofagams daugiau nei 3 tūkstančiai metų. Sarkofagai rasti specialioje slėptuvėje, todėl mokslininkams įdomu, kas dar ten gali būti paslėpta.

„Įdomu, kas tose slėptuvėse paslėpta. Jeigu jau jos yra, vadinasi, kas nors paslėpta, ką senovės egiptiečiai nusprendė paslėpti. Bet nuo ko? Greičiausiai valdant 21 dinastijai buvo daug kapų vagysčių, todėl vyriausiasis dvasininkas surinko visus sarkofagus ir paslėpė“, – pasakoja Egipto antikvariato tarybos generalinis sekretorius Mostafa Waziri.

Kita versija teigia, kad dvasininkai tais laikais nebuvo turtingi žmonės, o už laidojimą buvo atsakingi būtent jie, todėl galbūt dėl finansinių sumetimų tiek daug sarkofagų ir sudėta vienoje vietoje. Susirinkusieji apžiūrėti atradimo neslepia – tai labai svarbu ir įdomu. Šie sarkofagai ir rašmenys ant jų gali daug pasakyti apie tą laikotarpį.

„Šie atradimai mums suteiks daugiau žinių apie tai, kaip egiptiečiai įsivaizdavo pomirtinį gyvenimą, apie mirusiųjų knygą, kad ji yra skirta visiems žmonėms – ir valdovams, ir prasčiokams. Štai kodėl šis atradimas, mano manymu, toks svarbus“, – teigia archeologas Zahi Hawassas.

Sarkofagai bus restauruojami ir nuo 2020 metų eksponuojami naujajame Didžiajame Egipto muziejuje, kuris bus atidarytas prie Gizos piramidžių. Tikimasi, kad šie sarkofagai ir naujasis muziejus atgaivins Egipto turizmo sektorių, kuris po 2011-ųjų Arabų pavasario drastiškai sumenko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi