Mokslas ir IT

2019.10.17 12:15

„Telia“ leis televiziją žiūrėti mobiliuosiuose įrenginiuose

Paulius Viluckas, BNS2019.10.17 12:15

Integruotų telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“ šiemet pristatys platformą „Telia Play“, kuri leis televiziją žiūrėti kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono ekranuose.

Pasak „Telia Lietuvos“ privačių klientų vadovo Nortauto Luopo, žmonių įpročiai Lietuvoje keičiasi – už turinį vartotojai yra pasirengę mokėti pinigus, be to, suvartojama vis daugiau globalaus turinio.

„Matome esmines tendencijas. Mes visi praleidžiame ženkliai daugiau laiko prie ekranų. Tradicinės televizijos krenta, atsiranda žmonių noras vartoti turinį įvairiais būdais ir jie yra pasiruošę už tai mokėti“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė N. Luopas.

„Turinio vartojimas auga žvėriškai, jo atsiranda labai personalizuoto. Lietuvoje matome, kad lokalus turinys vis dar yra labai svarbus, bet žmonės vartoja vis daugiau globalaus turinio“, – pridūrė jis.

Anot N. Luopo, tikslas yra sukurti paslaugą, kuri būtų analogiška IPTV (internetinės televizijos) paslaugai.

„Mes norime įvesti į Lietuvą naują „Telia Play“ paslaugą, kuri suteikia galimybę turinį žiūrėti mobiliuosiuose įrenginiuose. Mūsų tikslas yra sukurti paslaugą, kuri būtų analogiška namų IPTV paslaugai ir mes prie to palaipsniui prieisime“, – sakė jis

Pasak jo, naują produktą „Telia“ pradėjo vystyti 2018 metais ir dabar jau yra pasiruošusi paleisti bandomąją (beta) versiją.

Nemokamai naudotis ir bandyti „Telia Play“ bus pakviesti esami „Telia“ išmaniosios televizijos klientai. Tikimasi, kad pirmajame etape „Telia Play“ bandomąją versiją testuos apie 2 tūkst. žmonių.

Anot N. Luopo, tikimasi, kad beta fazė truks 6–8 savaites.

„Gruodžio mėnesį norime startuoti su išplėstu turiniu ir pristatyti galimybę visiems vartotojams naudotis. Sekančiais metais planuojame rimtai investuoti ir tobulinti šią paslaugą ir produktą“, – tvirtino N. Luopas.

„Telia“ duomenimis, 25 proc. vartotojų turinį vartoja tik per mobiliuosius įrenginius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt