Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.10.10 18:41

Mokslininkai: antsvoris per ateinančius tris dešimtmečius pražudys 90 mln. žmonių

ELTA 2019.10.10 18:41

Antsvoris per ateinančius tris dešimtmečius pramoninėse ir besiformuojančios rinkos ekonomikos šalyse pareikalaus daugiau kaip 90 mln. žmonių gyvybių. Prognozuojama, kad su nutukimu ar antsvoriu siejamos ligos gyvenimo trukmę sumažins vidutiniškai beveik trejais metais.

Iki 2050 metų bus fiksuota 92 mln. tokių ankstyvų mirčių, rodo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) tyrimas.

Anot ekspertų, 34-iose EBPO priklausančiose šalyse iš 36 antsvorį turi daugiau kaip pusė gyventojų, beveik kas ketvirtas laikomas nutukusiu. Tai stabdo ir šalių ekonomiką bei neigiamai veikia gerovę. Antsvoris, anot tyrimo, pramoninėse šalyse BVP sumažina vidutiniškai 3,3 proc.

Antsvoris neigiamų padarinių pirmiausiai turi vaikams. EBPO nustatė, kad antsvorį turintiems vaikams mokykloje sunkiau sekasi, jie gauna prastesnius pažymius. Tikimybė, kad nutukę vaikai gerai mokysis, yra 13 proc. mažesnė, lyginant su kitais. Be to, jie dažniau praleidžia pamokas nei normalaus svorio moksleiviai ir yra dažniau pašiepiami bendramokslių, teigia ekspertai.

EBPO pateikia virtinę galimybių, kurios gali padėti išvengti antsvorio. Tai, pavyzdžiui, atitinkamos reklamos draudimai, perspėjimai ant maisto produktų pakuočių, tam tikrų riebalų draudimas, kampanijos per žiniasklaidos priemones ar programas mokyklose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi