Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.10.09 17:53

11 nykstančios rūšies dramblių paskendo Tailande, kai mėgino išgelbėti nuo krioklio nukritusį mažylį

LRT.lt 2019.10.09 17:53

Drambliai sraunioje upėje su daugybe slenksčių ir krioklių paskendo, kai mėgino išgelbėti vienas kitą. Tailando nacionalinių parkų departamento atstovai teigia, kad nelaimė įvyko spalio 5 dieną, kai vienas iš drambliukų nusirito nuo krioklio. Netrukus kiti drambliai puolė jį gelbėti, tačiau jų pastangos kovojant su srove buvo bevaisės, skelbia BBC.

Khao Yai nacionalinio parko darbuotojai į nelaimės vietą atvyko tada, kai žmonės pranešė apie neįprastus dramblių skleidžiamus garsus. Atvykę gelbėtojai iš karto pamatė nuskendusį maždaug 3 metų amžiaus drambliuką. Šiek tiek vėliau jie pastebėjo dar 6 paskendusius dramblius. Gelbėtojai į dangų pakėlė dronus, kurie padėjo surasti dar 5 dramblių kūnus.

Tiesa, gyvūnų mylėtojams pavyko išgelbėti du dramblius, kurie buvo įstrigę ant upės skardžio. Skelbiama, kad išgelbėti drambliai sveiki, tačiau išsekę ir sukrėsti, juos prižiūri veterinarai.

Šis nacionalinis parkas yra miškų komplekso, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą, dalis. Parke kartu su laukiniais azijiniais drambliais gyvena makakos, gibonai, pitonai ir kinų vandens drakonai. Azijiniai drambliai yra įtraukti į saugomų gyvūnų sąrašą, skaičiuojama, kad jų pasaulyje iš viso yra apie 50 tūkst.

Šis gyvūnų poelgis dar kartą patvirtina mokslininkų teiginius, kad drambliai emociškai itin prisiriša prie savo šeimos narių ir netgi gali jausti empatiją ar gedėti. Tyrėjai yra nufilmavę laukinius Afrikos dramblius, kurie gedėjo nugaišusių šeimos narių ir saugojo jų kaulus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi