Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.10.07 10:55

Mokslininkų sąjunga švenčia 30-metį: „svarbiais klausimais nėra paisoma mūsų nuomonių“

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.10.07 10:55

Sukanka lygiai 30 metų, kai buvo įkurta Lietuvos mokslininkų sąjunga. Tai buvo Atgimimo laikotarpis, kai Lietuva kūrė savo nepriklausomos, demokratinės valstybės viziją ir į šį darbą aktyviai įsijungė akademinė bendruomenė.

Mokslininkų sąjungos pirmininkas Jonas Jasaitis atkreipia dėmesį, kad dabar svarbiais klausimais ne visada norima mokslininkų patarimo ir įžvalgų.

„Dabar į areną įėjo didžiulės minios klerkų, kurie įsivaizduoja, kad jie viską žino. Suprasti, kas mokslininkas nėra eilinė figūra, didžiajai daliai mūsų valdžios yra misija neįmanoma. Mes lakstome per 2–3 darbus, kad galėtume išgyventi, ieškome patys užsakymų. Bet kad iš mūsų prašytų ar bent kad būtų tariamasi ruošiant valstybės strategiją, to tikrai nėra“, – LRT RADIJUI sako Lietuvos mokslininkų sąjungos pirmininkas J. Jasaitis.

Lietuvos mokslininkų sąjunga įkurta 1989-ųjų spalio 7-ą dieną. Pirmuoju jos vadovu buvo išrinktas filosofas Bronius Kuzmickas. Mokslininkų sąjungos 30-mečiui paminėti šiandien Seime rengiama konferencija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi