Mokslas ir IT

2019.09.27 01:53

Kas pirmesnis – tas... Lietuvoje prasidėjo prekyba „iPhone 11“ serijos telefonais

visų modelių nuotraukos – fotogalerijoje
Tautvydas Lukaševičius, LRT.lt2019.09.27 01:53

Kadaise žaltys obuoliu sugundė pirmuosius žmones, penktadienio naktį obuolys sugundė ištikimiausius „iPhone“ gerbėjus. Jie susirinko „iDeal“ parduotuvėje Vilniuje, kur, sulaukus simbolinės minutės po vidurnakčio, pradėta prekiauti „iPhone 11“, „iPhone 11 Pro“ ir „iPhone 11 Pro Max“ telefonais. Prie prekystalio į eilę sustojo apie 40 naktinių obuoliautojų, iš kurių didelė dalis buvo svečiai iš Rusijos ir Baltarusijos.

Dviguba kamera nepakonkuruos su triguba?

Išankstinių pardavimų duomenimis, mažiausiai dėmesio sulaukęs „iPhone 11“ naktinio pardavimo metu buvo daug populiaresnis. „iPhone 11“ – populiariausio praėjusių metų modelio „iPhone Xr“ atnaujinta versija. Be „Liquid Retina HD“ technologijos 6,1 colio įstrižainės ekrano ir gaminant korpusą panaudoto aliuminio lydinio bei įbrėžimams atspariausio iki šiol sukurto stiklo, šis telefonas gali nustebinti savo procesoriumi.

Ekspertai teigia, kad „iPhone 11“ gavo patį pažangiausią ir greičiausią išmaniajame telefone sumontuotą procesorių „A13 Bionic“. Šis procesorius savo greičiu lenkia konkurentus. Didžiausias šio išmaniojo atnaujinimas, jei palyginsime su ankstesnės kartos modeliu, – dviguba kamera.

„Apple“ atstovai teigia, kad daug dėmesio skyrė filmavimo galimybėms patobulinti. Be to, neblogą garso kokybę turėtų sukurti ir po visą įrenginį išdėlioti garsiakalbiai. Tai taip pat gali būti pranašumas, pavyzdžiui, prieš „Huawei“ telefonus.

Šis telefonas „iDeal“ parduotuvėse kainuos nuo 829 eurų.

Pirmas „Pro“ blynas neprisvilo

„Apple“ pirmą kartą bendrovės istorijoje pavadindama telefoną panaudojo žodelį „Pro“. Rodos, tai kur kas daugiau nei žodelis. Kad tai bus populiariausia telefonas iš „iPhone 11“ serijos patvirtino ir naktį parduotuvėje susirinkusių žmonių pakeltos rankos, kai buvo garsiai klausiama, kas kokį modelį pirks.

„iPhone 11 Pro“ turi 5,8 colio įstrižainės ekraną. Parduotuvėje išbandžius šį modelį, rodos, gamintojams pavyko išsaugoti puikias spalvų atkūrimo galimybes, kai jos atrodo natūraliai. Visgi anksčiau „iPhone“ telefonai susilaukdavo kritikos dėl spalvų neryškumo, tačiau šį kartą kontrasto netrūksta. Telefone įmontuotas tas pats greičiausias procesorius, saugiausia vadinama veido atpažinimo sistema, išmanusis įrenginys palaiko belaidžio įkrovimo galimybę.

Naktį parduotuvėje šio modelio telefoną nusipirkęs svečias iš Baltarusijos pasakojo, kad jis visada buvo šio prekės ženklo fanas. Apie naująjį telefoną jis kalbėjo santūriai, labiausiai jį žavėjo trys šiek tiek iš korpuso išsikišusios kameros. Būtent šį telefonų kūrėjų sprendimą socialiniuose tinkluose labiausiai kritikavo kritikai. Įdomu ir tai, kad naktinės prekybos metu dauguma žmonių atsiskaitinėjo grynaisiais pinigais.

„iPhone 11 Pro“ kaina „Ideal“ parduotuvėje – nuo 1179 EUR. Norintieji įsigyti telefoną su 512 GB turės piniginę paploninti 1579 EUR.

0,7 colio daugiau profesionalumo

„iPhone 11 Pro Max“ didesnio dėmesio pirmąją naktį nesusilaukė. Telefonas turi didesnį 6,5 colio ekraną. Šio telefono naujuosius savininkus turėtų džiuginti ne tik didesnis ekranas, bet ir triguba kamera, kurią turi ir mažesnis šios serijos modelis.

Plataus matymo kampo objektyvas ir teleobjektyvas leidžia daryti puikios kokybės nuotraukas, vaizdą galima priartinti du kartus ir neprarasti kokybės.

Tiesa, ekspertai pabrėžia, kad gamintojas labai patobulino ir programinę dalį, skirtą nuotraukoms apdoroti.

Be to, šie telefonai filmuoja nepriekaištingai – sukiojant ir makaluojant telefoną į visas puses puikiai veikia vaizdo stabilizavimo sistemos. Panašu, kad galingas procesorius leis vaizdo medžiagą apdoroti ir redaguoti greitai tarsi nuotraukas.

„iPhone 11 Pro Max“ kaina „iDeal“ parduotuvėse – nuo 1279 iki 1679 EUR.

Prekybą „iPhone 11“ serijos telefonais penktadienio naktį pradėjo ir „Topo Centras“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt