Mokslas ir IT

2019.09.25 12:44

Sudaužyta moters širdis Izraelyje: vasabius sumaišė su avokadu ir atsidūrė ligoninėje

pirmas kartas, kai širdies ligą sukėlė nusivylimas maistu
LRT.lt 2019.09.25 12:44

Tai tikrai ne pirma sudaužyta širdis pasaulyje, bet Izraelyje ją pirmą kartą sudaužė maistas. Moteris Izraelyje tapo pirmuoju žmogumi, kuris susirgo „sudaužytos širdies sindromu“ dėl netinkamo maisto pasirinkimo. Moteris manė, kad valgo avokadą, o iš tiesų gardžiavosi vasabiais, kurie dažniausiai pagardina sušius.

Į šeštąją dešimtį įkopusi moteris po vestuvių kreipėsi į greitosios pagalbos skyrių ir skundėsi krūtinės skausmais. Vakarėlio metu ji pamatė, jos manymu, avokadą ir šiek tiek jo suvalgė. Deja, iš tikrųjų tai buvo vasabių pasta, skelbia „BMJ Case Reports 2019“.

Po penkių minučių ji pradėjo jausti ūmų krūtinės skausmą, kuris truko kelias valandas, tačiau ji nusprendė likti vestuvėse ir galiausiai skausmas ėmė mažėti. Visgi kitą dieną ji jautėsi silpnai, todėl kreipėsi į gydytoją.

EKG parodė jos kairiojo skilvelio disfunkciją. Jai buvo diagnozuotas „sudaužytos širdies sindromas“.

Takotsubo kardiomiopatija, dar vadinama„ sudaužytos širdies sindromu, yra kairiojo skilvelio disfunkcija, paprastai būdinga vyresnio amžiaus moterims ir pasireiškianti po staigaus stipraus emocinio ar fizinio streso“, – aiškino medikai straipsnyje.

Sudaužytos širdies sindromas laikinai paveikia širdies gebėjimą efektyviai pumpuoti kraują, sukeldamas simptomus, panašius į širdies priepuolio. Pirmą kartą tai prieš 20 metų aprašė japonų tyrėjai.

Paprastai toks sindromas atsiranda dėl stipraus psichologinio ar fizinio streso. Pirmojo aprašyto atvejo metu moteris itin išgyveno dėl sutuoktinio mirties. 61 metų moteriai iš Teksaso tokia būklė buvo diagnozuota po jos šuns mirties 2017 m.

Oficialus sutrikimo pavadinimas taip pat turi neįprastą reikšmę. Kairysis skilvelis išsiplėsdamas tarsi suformuoja siaurą stiklainio formos ertmę. Panašios formos įrankiai Japonijoje naudojami aštuonkojams (takotsubo) gaudyti.

Tyrėjai teigia, kad tai yra pirmas kartas, kai ligą sukėlė vien maisto vartojimas. Ankstesnėse ataskaitose buvo aprašyta, kad su maistu susijęs takotsubo sukelia anafilaksiją (pavojingą alerginę reakciją).