Mokslas ir IT

2019.09.24 12:42

Muskas teigia, kad „Space X“ kosminio laivo prototipas jau beveik baigtas

paviešino prototipo nuotraukas
LRT.lt2019.09.24 12:42

„Mk1“ kosminio laivo prototipas turėtų būti užbaigtas šeštadienį, savo „Twitter“ paskyroje pranešė „Space X“ vadovas Elonas Muskas.

Šeštadienį, rugsėjo 28 d., „SpaceX“ įkūrėjas ir generalinis direktorius planuoja atskleisti daugiau naujų detalių apie „Starship“ ir „Super Heavy“ projektavimo darbus. 100 keleivių talpinsiantis erdvėlaivis ir didžiulė raketa turėtų leisti nuskraidinti žmones į Mėnulį ar net galbūt Marsą.

Pristatymas vyks „SpaceX“ Teksaso padalinyje, netoli Boca Chica gyvenvietės, kur bendrovė kuria „Starship“ prototipą, žinomą kaip „Mk1“. Paaiškėjo, kaip ši bandomoji transporto priemonė atrodys, – sekmadienį prototipo nuotraukas paviešino E. Muskas.

Vienoje iš nuotraukų matyti technikai, kurie „Starship Mk1“ įmontuoja stabilumą užtikrinančius galinius pelekus. Kitame paveikslėlyje pavaizduota „Mk1“ apačia.

Muskas pridūrė, kad „Mk1“ apvalkalas bus sumontuotas iki šeštadienio. Taigi milijardierius verslininkas, rengdamas savo pristatymą, greičiausiai turės visiškai pabaigtą „Mk1“.

„Raptor“ yra naujos kartos variklis. Muskas teigė, kad tiek „Mk1“, tiek „Mk2“ – dar vienas prototipas, kurį „SpaceX“ kuria savo Floridos padalinyje, turės bent tris „Raptor“ variklius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt