Mokslas ir IT

2019.09.20 10:19

Prasidėjo išankstinė „iPhone 11“ prekyba: už populiauriausią „iPhone 11 Pro“ teks pakloti 1179 EUR

lietuviai renkasi žalią spalvą
LRT.lt2019.09.20 10:19

Penktadienį, iš karto po vidurnakčio, Lietuvoje prasidėjo išankstinė prekybą „iPhone 11“ serijos telefonais.

Populiariausia žalia spalva

„Telia“ skelbia, kad juos įsigyjantys žmonės gali pasiimti ir specialiai jiems sukurtą „Telia“ planą – neribotus pokalbius, SMS ir 11 GB mobiliųjų duomenų už 11 eurų mėnesinį mokestį.

Perkant iš „Telia“, „iPhone 11“ kainuoja nuo 819 eurų, „iPhone 11 Pro“ – nuo 1179 eur, o „iPhone 11 Pro Max“ – nuo 1279 eurų. Didžiausios atminties – 512 GB „iPhone 11 Pro Max“ kainuoja 1679 eurus. Papildomai „Telia“ savo e. parduotuvėje su specialiu kodu siūlys įsigyti „iPod“ ausines už 153 eurus (standartinė jų kaina – 179 eurai). Be to, įsigyjant iš „Telia“ naują telefoną, už atneštą seną galima gauti iki 450 eurų.

„Pastaraisiais metais matėme, kaip įvairių gamintojų išmanieji flagmanai stebino pirkėjus, tačiau tik „iPhone“ lieka nepralenkiami pagal išankstinės prekybos rezultatus ir žmonių susidomėjimą. Daugiau kaip dešimtmetį esame oficialūs „Apple iPhone“ produkcijos platintojai Lietuvoje ir šiemet ne išimtis - matome didžiulį susidomėjimo naujaisiais „iPhone 11“ serijos telefonais“, - sako Rimantė Marcišauskienė, „Telia“ telefonų kategorijos vadovė.

Nuo vidurnakčio iki penktadienio ryto didžiausio Lietuvos pirkėjų susidomėjimo sulaukė „iPhone 11 Pro“, iš kurių labiausiai žmonės pirko tik šiemet pristatytos tamsiai žalios spalvos telefonus. Ne daug nuo jų atsiliko ir didžiausi šios serijos telefonai – „iPhone 11 Pro Max”. Mėgstamiausi – taip pat žali. Mažiausio susidomėjimo išankstinės prekybos metu kol kas sulaukė pigiausias „Apple“ gaminys – „iPhone 11“.

Australijoje duris atvėrė milžinė „Apple“: pristatytas naujasis „iPhone 11“ modelis

Iš anksto užsakyti „iPhone 11“ pirkėjų rankose atsidurs nuo rugsėjo 27 dienos, tuomet numatoma pradėti ir jų prekybą „Telia“ salonuose.

Galimybė pasirinkti spalvą

„Bitė Lietuva“ taip pat skelbia, kad galima iš anksto užsisakyti „iPhone 11“, „iPhone 11 Pro“ ir „iPhone 11 Pro Max“. Telefonai kainuos, atitinkamai, nuo 819, 1179 ir 1279 EUR.

„Išankstinė prekyba yra patogus būdas užsitikrinti galimybę pirmiesiems Lietuvoje įsigyti ir išbandyti naujuosius „Apple“ telefonus. Šį kartą suskubti turėtų tie, ką domina visos naujos „iPhone“ telefonų spalvos – kadangi jų kiekis ribotas, iš absoliučiai visų spalvų rinktis galės tik pirmieji užsisakiusieji. Žinant, kaip mėgstama įsigyti išskirtinių ir iki šiol nematytų spalvų telefonus, prasidėjus oficialiai prekybai kai kurių spalvų gali paprasčiausiai nebelikti“, – sako Aurimas Jozeliūnas, „Bitė Lietuva“ įrangos projektų vadovas.

Pasak „Bitės Profo“ Karolio Špiliausko, „iPhone 11“ – populiariausio tarp praėjusių metų modelių buvusio „iPhone Xr“ atnaujinta versija. Bet be „Liquid Retina HD“ technologijos 6,1 colių įstrižainės ekrano ir korpuso gamyboje panaudoto aliuminio lydinio bei įbrėžimams atspariausio iki šiol sukurto stiklo, šis telefonas nustebino savo procesoriumi.

„iPhone 11“ gavo patį pažangiausią ir greičiausią išmaniajame telefone sumontuotą procesorių „A13 Bionic“. Šis procesorius savo greičiu stipriai lenkia konkurentus: gali pasigirti itin greitu įrenginio veikimu, puikiausia grafika žaidimuose, kameros vaizdų apdorojimu ir tuo pačiu puikiu energijos resursų paskirstymu. Taip pat telefonas laikys valanda ilgiau aktyvaus naudojimosi nei „iPhone Xr“. „iPhone 11“ turi saugiausią veido atpažinimo funkciją, yra atsparus vandeniui bei palaiko belaidžio krovimo funkciją. Bet didžiausias šio išmaniojo atnaujinimas lyginant su ankstesnės kartos modeliu – dviguba kamera.

Be pagrindinio, čia bus dar itin plataus matymo kampo objektyvas. Patobulintas kameros valdymas leis lengvai keisti, su kuria kamera norite fotografuoti bei išbandyti kitas naujas funkcijas. Pavyzdžiui, specialų naktinio fotografavimo režimą, kuris gerai fotografuoja net itin prasto apšvietimo sąlygomis. „Apple“ itin akcentavo ir telefono filmavimo galimybes – 4K 60fps filmavimas priartinant vaizdą leis priartinti ir garsą bei pasiūlys itin dideles vaizdo įrašų redagavimo galimybes“, – įrenginį pristato K. Špiliauskas.

Kodėl net du nauji „iPhone“ telefonai yra su prierašu „Pro“?

K. Špiliauskas pastebi, kad pirmą kartą „iPhone“ telefonai savo pavadinime pasipuošė žodeliu „Pro“, kuris „Apple“ teigimu reiškia, kad telefonai „iPhone 11 Pro“ ir „iPhone 11 Pro Max“ jau pilnai pritaikyti besitikintiems profesionalių galimybių.

„Pirmiausiai į akis krenta nauji ekranai. „iPhone 11 Pro“ turi 5,8 colių įstrižainės, o „11 Pro Max“ – 6,5 colių ekranus. Šie ekranai išlaikė ankstesnės kartos modelių geriausias technologijas, pavyzdžiui, „True Tone“, kurių dėka bet kurio apšvietimo sąlygomis ekrane spalvos atrodo natūraliai. Tačiau jie tapo ryškesni ir kontrastingesni. Taip pat puikiai atvaizduoja HDR nuotraukas ir HDR10 vaizdo įrašus. Nuo šiol ekranai tokie pažangūs, kad jiems prireikė naujo pavadinimo – „Super Retina XDR“. Abu „Apple“ „Pro“ telefonai turi tą patį greičiausią procesorių „A13 Bionic“, pažangią ir saugiausią veido atpažinimo sistemą ir belaidį krovimą kaip ir „iPhone 11“.

Bet vienas didžiausių „Pro“ modelių skirtumas – ypač pažangi triguba kamera. Be pagrindinio, čia yra itin plataus matymo kampo objektyvas bei teleobjektyvas, kuris gali priartinti vaizdą be nuotraukų kokybės praradimo 2 kartus. Svarbiausia, kad gamintojas stipriai patobulino ir programinę dalį, skirtą nuotraukų apdorojimui. O filmuoja šie telefonai geriausiai iš visų „iPhone“ – vaizdais aukštos kokybės ir puikiai stabilizuotas. Be to, šie įrenginiai turi itin dideles galimybes apdoroti nufilmuotus vaizdo įrašus ir tai galima daryti itin lengvai, lyg redaguotum nuotraukas“, – teigia ekspertas.

Siūlo atgauti 400 EUR

„Tele 2 “klientai, norintys pirmieji įsigyti šiuos išmaniuosius, pasinaudoti galimybe atgauti iki 400 EUR ir dar gauti dovanų – jau nuo dabar gali registruotis operatoriaus internetinėje parduotuvėje.

„Šio gamintojo flagmanai mūsų klientų tarpe yra vieni mėgstamiausių. Džiaugiamės, kad jie naujuosius telefonus išbandyti galės jau šį mėnesį, o atnešę senąjį – dar ir gauti nuolaidą“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Naująjį „iPhone 11“ serijos flagmaną su nuolaida įsigyti galės tik tie klientai, kurie jį iš anksto užsisakys operatoriaus svetainėje ir į bet kurį „Tele2“ saloną grąžinimui atneš senąjį, bet kurios ankstesnės serijos „iPhone“. Už grąžintą „iPhone“ suteikiama nuolaida priklausys nuo telefono modelio ir būklės bei bus pateikta po įrenginio įvertinimo.

Be to, operatorius iš anksto naujuosius „Apple“ flagmanus užsisakantiems klientams paruošė ir specialų pasiūlymą. Klientai iš anksto užregistravę bet kurio „iPhone 11“ serijos išmaniojo užsakymą iki rugsėjo 27 d. ir pasirašę 24 mėn. sutartį su bet kuriuo „Tele2“ pokalbių planu nuo 7,5 Eur/mėn., visą pusmetį neribotą internetą gaus dovanų. Suteikiami gigabaitai galios visoje Lietuvoje.

Operatoriaus klientai gali rinktis iš trijų naujosios serijos išmaniųjų modelių. Išmanųjį „iPhone 11“ su 64 GB vidine atmintine užsisakyti galima už 819 Eur, su 128 GB – už 869 EUR, o su 256 GB atmintine – už 999 EUR.

Išmanusis „iPhone Pro“ su 64 GB atmintine kainuoja 1179 EUR, o su 256 GB – 1349 EUR. Didžiausią ekraną turintį flagmaną „iPhone Pro Max“ su 64 GB atmintine įsigyti galima už 1279 EUR, o su 256 GB talpos vidine atmintine – už 1449 EUR. Beje, tiek pat kainavo ir praėjusiais metais pristatyti „iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“ modeliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.