Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.09.09 18:10

Muilinių lenktynėse dalyvaus ir raketos modelį sukūrusi VGTU „Linkmenų fabriko“ komanda

turi sverti 80 kg
LRT.lt 2019.09.09 18:10

Kaune vyksiančiose lenktynėse dalyvaus daugiau nei 70 komandų, tarp jų ir „Samsung“ komanda „Galaxy S10 Rocketmen“, nepabūgusi pademonstruoti savo išradingumo ir jėgų. Ryškiaspalvį ir raketos formos muilinės bolidą sukūrė patyrusi Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „Linkmenų fabriko“ komanda, skelbia VGTU.

„Raketos modeliui sukurti pasitelkėme skaitmeninės gamybos technologijas. Vizijai išpildyti sukūrėme 3D modelį, suprojektavome konstrukcinius važiuoklės mazgus ir pagaminome raketos korpusą. Didžiausias iššūkis buvo sukurti kuo didesnę muilinę – raketą, atsižvelgiant į tris svarbius parametrus – saugumą, tvirtumą ir svorį. Mat lenktynėse dalyvaujančios muilinės turi sverti ne daugiau nei 80 kg. Bet tokie iššūkiai tik padaro darbą įdomesnį,“ – atviravo VGTU „LinkMenų fabriko“ dizainerė Karolina Vaikšnytė.

VGTU „Linkmenų fabriko“ sukurtą „Samsung“ muilinę lenktynėse vairuos komikas.
Prieš 15 metų vairuotojo pažymėjimą gavęs Mantas Katleris lygiai tiek pat laiko nesėdėjo prie automobilio vairo. Tačiau tai visiškai nesutrukdė vienam populiariausių komikų priimti technologijų kompanijos „Samsung“ iššūkio ir sudalyvauti „Red Bull muilinių lenktynėse“.

„Lenktynėse vairuosime muilinę, o tai nėra mašina, sakyčiau, labiau motoroleris, prilyginčiau ją savo vespai. Todėl galima sakyti, kad muilinę aš vairuoju jau trejus metus. Be to, manau, kad nė vienas iš lenktynių dalyvių per pastaruosius dvejus metus nėra nuvažiavęs dešimties tūkstančių kilometrų su motoroleriu, todėl aš manau, kad kaip tik turėsiu pranašumą prieš kitus“, – pasakojo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą