Mokslas ir IT

2019.09.09 10:55

JAV pateikė kaltinimus kinų mokslininkui dėl technologijų vagystės

šaltinių teigimu, technologijos perduotos „Huawei“

JAV prokurorai pateikė kaltinimus kinų mokslininkui Bo Mao sukčiavimu – universiteto docentas esą pavogė duomenis apie technologijas iš Kalifornijoje įsikūrusios bendrovės ir perdavė jas neįvardytai Kinijos bendrovei, kuri, šaltinių teigimu, yra būtent „Huawei“. „Huawei“ kaltinimus kategoriškai neigia.

Bo Mao rugpjūčio 14 d. buvo sulaikytas Teksase, po šešių dienų jis buvo paleistas už užstatą. Rugpjūčio 28 d. jis stojo prieš Bruklino apylinkės teismą Niujorke, kur neigė bet kokius kaltinimus, rašo „Reuters“.

Kaip teigiama kaltinamajame rašte, Bo Mao susitarė su neįvardyta Kalifornijos technologijų bendrove ir iš jos gavo grandinės plokštę neva akademiniams tyrimams vykdyti.

Prokurorai kaltina Bo Mao, kad jis gautą plokštę perdavė neįvardytai Kinijos bendrovei, kuri, „Reuters“ šaltinių duomenimis, yra „Huawei“. Kad byla yra susijusi su kinų telekomunikacijų milžine, patvirtina ir su byla susiję teismo dokumentai.

Bo Mao yra Kinijos Siameno universiteto docentas. Nuo pernai rudens jis taip pat dėsto Teksaso universitete.

Nors pačiai bendrovei kaltinimai nebuvo pateikti, „Huawei“ atstovai tvirtino, kad JAV byla prieš Bo Mao yra dar vienas „selektyvaus baudžiamojo persekiojimo“ pavyzdys.

JAV vyriausybė gegužę įvedė sankcijas „Huawei“, kurios draudžia amerikiečių bendrovėms pardavinėti kinų įmonei technologijas. Tiesa, sankcijų įsigaliojimas dukart buvo atidėtas, dabartinis sankcijų įsigaliojimo terminas – lapkritis.

„Huawei" pastaruoju metu susidūrė su kaltinimais, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei" priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei", tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.