Mokslas ir IT

2019.09.07 12:17

Ispanijoje – proto treniruokliai senjorams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.07 12:17

Ispanijoje Bilbao miesto svečiai galbūt jau pastebėjo šio baskų miesto parkuose originalius treniruoklius skirtus ne tik kojoms, bei rankoms, bet ir galvai pramankštinti. Šie originalūs aparatai – galvosūkiai skirti vyresnio amžiaus Bilbao gyventojams.

Įvairių rūšių treniruokliai Europos miestų parkuose jau seniai nėra naujovė, bet dviejuose Bilbao parkuose prie jų atsirado ir originalūs matematinių, bei loginių užduočių stendai ir jie nėra skirti vaikams.

„Pagalvojome, kad vyresnio amžiaus žmonėms, ar tiems, kuriems sunkiau judėti reikia įrangos ne tik fiziniams pratimams, bet ir suvokimui lavinti, todėl turėjome patobulinti šiuos aparatus“, – sako miesto merijos atstovas.

Sprendžiant pagal pirmuosius garbingo amžiaus Bilbao gyventojų atsiliepimus nauji treniruokliai patiko. Dabar merija planuoja įvertinti šiuos rezultatus, kad apsispręstų ar verta plėsti tokią programą. Beje, senolių proto mankšta toli gražu nėra pagrindinis jos tikslas.

„Taip, tokiame amžiuje tai geras dalykas, jaunesniems tai turbūt per daug paprasta“, – teigia miesto gyventojas.

Ispanija, po Japonijos turbūt gali pasigirti pačiais ilgaamžiškiausiais gyventojais pasaulyje, bet tai sukelia ir nemažai problemų. Vien Bilbao mieste pensininkai sudaro apie ketvirtį gyventojų. Pagal visos šalies statistiką jau dabar Ispanijoje yra apie 2 milijonus vyresnių kaip 65-erių metų žmonių gyvenančių po vieną, o ateityje šis skaičius tik didės.

Žinios. Rusijos valstybinė televizija šeštadienį pranešė, kad prasidėjo ilgai lauktas apsikeitimas kaliniais tarp Maskvos ir Kijevo