Mokslas ir IT

2019.09.07 11:59

Specialistai perspėja: iš šalies atskirti, ar maisto produktas turi pesticidų, beveik neįmanoma

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad maisto produktų užterštumas pesticidų likučiais yra mažiausias Švedijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Danijoje. Pavyzdžiui, dažniausiai pesticidų likučiai buvo aptinkami vaisiuose, laukiniuose grybuose, saldžiose paprikose bei ryžiuose. Tuo tarpu maisto ir veterinarijos tarnyba pastebi, jog šalies ūkininkams vis dar trūksta žinių apie alternatyvius būdus kovai su kenkėjais.

Kalvarijų turguje norinčių nusipirkti mėsos, daržovių ar vaisių netrūksta. Pasak prekybininkų, jie dažniausiai renkasi lietuviškus pomidorus. Naujausias tyrimas parodė, kad Lietuva yra ta valstybė, kurios parduodamuose maisto produktuose yra bene mažiausiai cheminių medžiagų pesticidų.

„Kaip su tais pesticidais kovoti? Tėviškėje mano, Ignalinos rajone, yra daug ūkininkų, kurie, kaip pastebiu, purškia javus, o tuomet jie subręsta anksčiau. (...) Stengiuosi augintis savo daržoves“, – dėsto Kalvarijų turgaus pirkėja.

Kaip sužinoti, ar vaisiuose ar daržovėse yra pesticidų? Maisto ir veterinarijos tarnyba teigia, kad iš šalies atskirti, ar maisto produktas turi pesticidų, yra beveik neįmanoma. Tačiau pastaruoju metu tokių tyrimų atliekama ne vienas – maisto produktų tiekėjai yra tikrinami ir be įspėjimo.

„Kasmet maisto produktų kontrolė yra vykdoma tikrai efektyviai, tiriamas įvairus spektras produktų. Dėl pesticidų tiriami tiek švieži vaisiai ar daržovės, tiek grūdinės kilmės produktai. Tad baimintis, kad žmones pasieks jais užterštas produktas, nereiktų, tam yra labai maža tikimybė. Jei vykdydami kontrolę nustatome neleistiną pesticidų, nedelsiant taikome rinkos ribojimo priemones, vykdomas produktų atšaukimas, o nesaugūs produktai nedelsiant surenkami“, – LRT RADIJUI sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė Algintė Serapinaitė.

Tyrimo ataskaitose rašoma, kad išanalizavus beveik 90 tūkst. maisto produktų, pasitaikė vos keletas procentų mėginių, kuriuose aptikti pesticidai viršija leistinas normas. Specialistai sako, kad toks pasiekimas skatina tik labiau pasitempti ir šviesti ūkininkus apie galimas alternatyvas.

„Ūkininkai galėtų pasimokyti iš kitų šalių, kaip tinkamai naudoti augalų apsaugos produktų priemones. Nustatę pesticidų likučius rinkoje, viršijančius teisės aktų nustatytas ribas, ir jeigu tai yra produktai iš kitų šalių, pavyzdžiui, greipfrutai iš Turkijos, atitinkamai stipriname ir importo kontrolę. Kalbant apie vietinę produkciją, tai mes bendradarbiaujame su augalininkystės tarnyba, kuri kontroliuoja pačius augalus ir augalų apsaugos produktų naudojimą“, – supažindina A. Serapinaitė.

Nors šiandien maisto produktų užterštumas yra mažesnis, mokslininkai yra sugalvoję ne vieną alternatyvą, kuria galima pakeisti cheminių medžiagų naudojimą. Pavyzdžiui, kovojant su kenkėjais naudoti intensyvią šviesos energiją.