Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

„Microsoft“ išleido ilgai lauktą „Windows 10“

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Liepos 29 d. „Microsoft“ išleidžia ilgai lauktą operacinę sistemą „Windows 10“. Tai – saugiausia „Windows“ operacinė sistema, automatiškai į įrenginius įdiegsianti visus sistemos ir saugumo atnaujinimus, rašoma pranešime spaudai.

Liepos 29 d. „Microsoft“ išleidžia ilgai lauktą operacinę sistemą „Windows 10“. Tai – saugiausia „Windows“ operacinė sistema, automatiškai į įrenginius įdiegsianti visus sistemos ir saugumo atnaujinimus, rašoma pranešime spaudai.

Ji nemokamai prieinama licencijuotų „Windows“ 7 ir 8.1 operacinių sistemų naudotojams. Nuo šiandien „Windows 10“ licenciją kiti klientai taip pat gali įsigyti internetu bei bendrovės produkciją platinančiose parduotuvėse.

„Windows 10“ sukurta atsižvelgus į daugiau nei 5 mln. naudotojų atsiliepimus, ji pasižymi greita ir visiems vartotojams gerai pažįstamą patirtimi – valdymu – įvairiuose įrenginiuose: kompiuteriuose, planšetėse, telefonuose, žaidimo konsolėse „Xbox One“, holograminiuose kompiuteriuose „HoloLens“ ir kt. – planuojama, kad naujoji operacinė sistema veiks daugiau nei 2000 įrenginių.

„Šiandien prasideda nauja „Windows“ era. Nuo pat pradžios „Windows 10“ buvo unikali – ji sukurta atsižvelgiant į 5 mln. „Windows Insider“ programos dalyvių atsiliepimus, pristatyta kaip paslauga ir pasiūlyta kaip nemokamas atnaujinimas. Ši operacinės sistemos versija atskleidžia mūsų personalizuotos kompiuterijos viziją, sujungiant natūralumą, mobilumą ir patirtį. Kartu su partneriais nekantraujame pristatyti geriausią „Windows“ operacinę sistemą, suteiksiančią naudotojams ir verslui dar daugiau galimybių“, – sako Terry Myersonas, „Microsoft“ vykdantysis „Windows“ ir įrenginių grupės viceprezidentas, pridurdamas, kad klientai nuo šiandien keliais etapais bus informuojami apie nemokamą programinės įrangos atnaujinimą.

Iki šiol geriausia „Windows“ operacinė sistema

„Windows 10“ yra greita, o jos valdymas pažįstamas visiems vartotojams – naujoje versijoje vėl veiks „Start“ meniu, per kurį pasiekiamos visos svarbiausios komandos. Be to, tai – saugiausia bendrovės operacinė sistema, joje sustiprintos „Windows Defender“ ir „SmartScreen“ funkcijos, saugančios nuo virusų, kenkėjiškų programų ir duomenų vagysčių. Automatiškai įdiegiami programų ir sistemos atnaujinimai taip pat užtikrins didesnį saugumą.

Su „Windows 10“ įrenginiai taps labiau personalizuoti ir efektyviau naudojami su balso ir judesio funkcijomis, paprastu aplikacijų perjungimo valdymu.

Pasiūlyta ir nemažai naujovių: „Microsoft Edge“ naršyklė, leidžianti greitai naršyti internete, skaityti, išsaugoti nuorodas ir jomis dalintis; „Continuum“, optimizuojanti aplikacijų veiklą; „Microsoft Phone Companion“ aplikacija, leidžianti „iPhone“, „Android“ ir „Windows“ telefonams susijungti su „Windows 10“ įrenginiais. Taip pat bus galima įdiegti norimas papildomas aplikacijas nuotraukoms kaupti, muzikai klausytis ir kt.

Tinkama ir verslui

Milijonų IT profesionalų sprendimai padėjo sukurti „Windows 10“ – daugiausiai kartų išbandytą „Windows“ versiją. Pritaikyta verslo poreikiams, ši operacinė sistema leis apsisaugoti įmonėms nuo šiuolaikinių kiberatakų, atnaujinimų dažnumą įmonės galės pasirinkti pagal reikalingus funkcionalumus ir darbuotojų grupes.

Verslui taip pat siūlomi įvairūs saugos lygiai, tad naudotojai galės keisti slaptažodžius saugiau, apsaugoti įmonės duomenis ir naudotis tik ta programine įranga, kuri yra saugi ir patikima. Nauji valdymo įrankiai supaprastins naudojimąsi įrenginiai ir leis saugiai vystyti verslą, naudojant debesų kompiuterijos platformą „Azure“.

Daugiau galimybių aplikacijoms

Kartu su „Windows 10“ liepos 29 d. pradeda veikti ir parduotuvė „Windows Store“, kurioje vartotojai galės įsigyti populiariausias nemokamas ir mokamas aplikacijas, žaidimus, filmus, muziką. Visas parduotuvės turinys nuolat bus peržiūrimas ir tvirtinamas bendrovės „Microsoft“, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą.

Paprastas ir nemokamas atnaujinimas

Atnaujinti senesnę operacinę sistemą į „Windows 10“ itin paprasta vartotojams, naudojantiems kompiuterius ar planšetes su „Windows 7“ ar „Windows 8.1“.

Nuo liepos 29 d. klientai, jau užsisakę sistemos atnaujinimą, bus informuojami, kada operacinė sistema bus paruošta diegimui. Verslo klientai taip pat galės atnaujinti operacinę sistemą esamoje darbo aplinkoje, o nuo rugpjūčio 1 d. įmonėms, turinčioms „Microsoft Volume“ licencijas, bus pasiekiamos „Windows 10 Enterprise“ bei „Windows 10 Education“ versijos. Lietuvoje įrenginius su naująja operacine sistema parduotuvėse bus galima įsigyti nuo rugsėjo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi