Mokslas ir IT

2019.09.03 07:55

„Huawei“ neigia JAV kaltinimus technologijų vagyste

ELTA 2019.09.03 07:55

Kinijos telekomunikacijų milžinas „Huawei“ neigia JAV kaltinimus, esą bendrovė pavogė technologiją iš portugalų išradėjo Rui Pedro Oliveiros, ir kaltina jį „naudojantis dabartine geopolitine situacija“.

Kaip skelbė verslo laikraštis „Wall Street Journal“, JAV teisingumo departamentas, be kitų bylų prieš „Huawei“, svarsto ir R. P. Oliveiros ieškinį.

Portugalų išradėjas teigia, kad „Huawei“ atstovai susitiko su juo ir iš esmės pavogė vieną iš jo sukurtų technologijų, kad pagamintų „Huawei EnVizion 360“ panoraminę kamerą.

„Šie įtarimai yra klaidingi“, – pranešime teigė „Huawei“ atstovai, pridurdami, kad bendrovė „kategoriškai neigia pono R. P. Oliveiros kaltinimus patentų pažeidimu“.

„Pastaruosius kelis mėnesius JAV vyriausybė pasinaudojo savo politine ir diplomatine įtaka, kad paskatintų kitas valstybes uždrausti „Huawei“ įrangą. Be to, amerikiečiai naudojo visus turimus įrankius, įskaitant ir teismines bei administracines galias, ir visą eilę kitų nesąžiningų priemonių, kad sujauktų įprastą „Huawei“ ir partnerių veiklą“, – teigiama „Huawei“ pranešime.

Pasak kinų milžino, portugalų išradėjas savo kaltinimais bando sutepti „Huawei“ reputaciją.

„R. P. Oliveira ir toliau naudojosi melagingu pasakojimu, taip bandydamas apjuodinti „Huawei“. Jis bandė spausti „Huawei“ su aukštų Vyriausybės pareigūnų pagalba, versdamas bendrovę paklusti jo reikalavimams ir atiduoti dideles sumas pinigų“, – tvirtino „Huawei“ atstovai.

„Huawei“ pripažino, kad bendrovės atstovai 2014 m. susitiko su R. P. Oliveira, tačiau „EnVizion 360“ kamera esą buvo „nepriklausomai sukurta „Huawei“ darbuotojų, neturėjusių prieigos prie R. P. Oliveiros informacijos“.

Jungtinės Valstijos ragina sąjungininkus visame pasaulyje atsisakyti kiniškų naujos kartos 5G ryšio technologijų, ypač iš technologijų milžino „Huawei“.

Vašingtonas nerimauja, kad Pekinas gali pasinaudoti „Huawei“ įranga šnipinėjimo tikslais.

JAV vyriausybė gegužę įvedė sankcijas „Huawei“, kurios draudžia amerikiečių bendrovėms pardavinėti kinų įmonei technologijas. Tiesa, sankcijų įsigaliojimas dukart buvo atidėtas, dabartinis sankcijų įsigaliojimo terminas – lapkritis.