Mokslas ir IT

2019.09.02 10:51

Nuo patogaus tvarkaraščio telefone iki vaikų vietos nustatymo – sumanių mokinių programėlės

LRT.lt 2019.09.02 10:51

Moksleiviams ir studentams sugrįžus į klases, prasideda nauji, daug iššūkių ir patirčių atnešantys mokslo metai. Ta proga dalinamės išmaniais patarimais, kaip be streso pasiruošti grįžti į mokslus ir kaip patobulinti mokymosi procesą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 5 patarimus, kurie padės pasiruošti mokyklai ir įkvėps sėkmingai mokslo metų pradžiai.

1. Viskas suplanuota

Namų darbai, kontroliniai, testai, pamokos ar papildomi užsiėmimai – moksleivių dienotvarkė išties įtempta. Tam, kad būtų lengviau sekti savo pamokų ar paskaitų laiką ir mokyklines užduotis, gali praversti patogus tvarkaraštis. Nebūtina jo rašyti ranka – geriau pasinaudoti intuityviu, moksleivių ir studentų pamėgtu planuokliu „Class Timetable“.

Šia aplikacija naudotis labai paprasta – tereikia suvesti savo pamokų ar kitų veiklų laikus, pažymėti namų darbų užduotis bei atsiskaitymo datas ir visa jūsų asmeninė dienotvarkė bus išsaugota vienoje vietoje. Programėlėje taip pat galėsite pasitikrinti savo dienos ar savaitės darbus, užsistatyti priminimus ir užsirašyti pastabas. Išmanusis kalendorius šiuo metu turi daugiau nei 4 milijonus aktyvių naudotojų.

2. Kartojimas – mokslų motina

Didelę dalį mokinio ar studento gyvenimo sudaro ruošimasis pamokoms ir paskaitoms, atsiskaitymams, testams, kontroliniams ar egzaminams. Sėkmingai išmokti pasirinktą temą gali padėti ir išmanioji programėlė. Moksleivių pamėgta „Study Blue“ aplikacija siūlo efektyvų mokymosi būdą – interaktyvias mokymosi korteles. Jas galima kurti patiems arba pasinaudoti kitų mokinių sukurtomis kortelėmis. Taip pat čia galima konkuruoti su savo klasės draugais, rasti naudingos informacijos, pasikartoti pamirštas temas ir stebėti savo mokymosi progresą.

Be kitų temų, verta pasikartoti ir įsidėmėtinos rašybos žodžius. Tokią galimybę siūlo lietuviška programėlė „Įsidėmėtinos rašybos lietuvių kalbos žodžiai“. Čia rasite pagrindines lietuvių kalbos rašybos taisykles ir rašybos testus. Nors programėlės turinys suskirstytas pagal klases, ji puikiai tinka visiems – juk taisyklinga rašyba ir lietuvių kalbos puoselėjimas aktualus kiekvienam. Tiesa, šią aplikaciją kol kas gali išbandyti tik „Android“ vartotojai.i

3. Įkvėpimas

Net ir pažangiausiems moksleiviams kartais reikia atsikvėpti. Tačiau laisvą laiką galima išnaudoti ne tik smagiai, bet ir labai naudingai – pavyzdžiui, klausantis populiariųjų tinklalaidžių. Jų klausytis galima bet kur ir bet kada, tereikia į savo telefoną parsisiųsti tinklalaidžių ir audio turinio grotuvą „Castbox: the Podcast App“.

Šioje programėlėje rasite daugiau nei 95 mln. garso įrašų ir galėsite rinktis iš daugiau nei milijono skirtingų tinklalaidžių. Aplikacija itin patogu naudotis, nes visi įrašai yra suskirstyti į kategorijas pagal juose nagrinėjamas temas: naujienų ir politikos, švietimo, istorijos, technologijų, mokslo, kultūros, muzikos, komedijos, sporto ir kitas. Taip pat čia rasite ir populiariausias lietuviškas tinklalaides.

4. Pasiruošimas brandos egzaminams

Atėjus laikui laikyti mokyklinius brandos egzaminus, į pagalbą galima pasitelkti ir išmaniuosius įrankius. Vienas tokių – „Android“ vartotojams skirta programėlė „Egzaminai“. Joje galima susipažinti su ankstesnėmis brandos egzaminų užduotimis, sužinoti egzaminų datas ir galimas užduotis.

Tuo tarpu jei ruošiatės lietuvių kalbos egzaminui, pravers išmanioji aplikacija „Metai“. Joje rasite lietuvių autorių biografijų bei jų kūrybos konspektų rinkinį. Visas čia esantis turinys yra patogiai suskirstytas pagal epochas ir pagal autorius.

O jei norite pabandyti patys išspręsti keletą brandos egzaminų, galite apsilankyti svetainėje „Prieš egzaminą“. Čia paruošti visų pagrindinių dalykų išmanūs brandos egzaminų testai – daugiau nei 4200 užduočių moksleiviams, norintiems pasikartoti, įsivertinti savo žinias ir pasiruošti baigiamiesiems egzaminams.

5. Saugumas pirmoje vietoje

Prasidėjus naujiems mokslo metams, naujiems užsiėmimams ir naujoms veikloms, svarbu pagalvoti ir apie savo saugumą. Visai šeimai bus ramiau, jei turėsite galimybę žinoti, kur šiuo metu yra jūsų šeimos nariai – tai ypač aktualu tėvams į mokyklą leidžiantiems pradinių klasių mokinius ar paauglius. Tokią funkciją suteikia puikiai vertinama programėlė „Family Locator and GPS Tracker“. Čia galima ne tik stebėti savo šeimos narių judėjimą realiu laiku, bet ir nusistatyti saugias ir pavojingas zonas bei gauti įspėjamuosius pranešimus jas peržengus.

Nerimaujantiems dėl saugumo verta papildomai įsidiegti „bSafe – Personal Safety App“ aplikaciją. Ją turint savo telefone galima bet kada, vos tik pasijutus nesaugiai, paspausti SOS pagalbos mygtuką, kuris automatiškai apie tai informuos artimiausius jūsų draugus ir šeimos narius. Įdomu tai, kad SOS signalą galima aktyvuoti net ir neprilietus telefono – tereikia žodžiu ištarti jūsų sukurtą ir į programėlę įvestą kodinę frazę. Be šios funkcijos, aplikacijoje leidžiama tiesiogiai filmuoti ir įrašinėti garsą, o aktyvavus aliarmą šie įrašai iškart persiunčiami iš anksto pasirinktiems kontaktams.