Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.08.30 16:22

„Google“ atskleidė precedento neturintį įsilaužėlių išpuolį prieš „iPhone“

BNS 2019.08.30 16:22

JAV informacijos technologijų milžinės „Google“ saugumo ekspertai atskleidė precedento neturintį kibernetinių įsilaužėlių išpuolį prieš „Apple“ gaminių „iPhone“ naudotojus, rašo britų leidinys „The Guardian“.

Skelbiama, kad šiuos itin plataus masto kruopščiai užslėptus kibernetinius įsilaužimus bandyta išsiaiškint net pustrečių metų, kol 2019-ųjų sausį „Google“ ekspertams tai pavyko padaryti.

Kibernetiniams įsilaužimams į „iPhone“ buvo naudojamos kelios kenkėjiškos interneto svetainės, per kurias telefonų programinė įranga buvo užkrečiama virusais vos tik jose apsilankius.

„Google“ duomenimis, per savaitę šiais virusais, kurie savo „šeimininkams“ siųsdavo asmeninius telefonų naudotojų duomenimis, tokius kaip naudojimosi įvairiomis virtualiomis paslaugomis slaptažodžius, adresatų duomenimis, susirašinėjimo per „WhatsApp“, „Telegram“ ar kitas programėles, taip pat įprastu elektroniniu paštu.

„Google“ skelbia, jog šių metų vasario 1-ąją apie visa tai informavo „Apple“, kuri per kelias dienas išleido „iPhone“ programinės įrangos atnaujinimą, panaikinusį šias „iOS“ saugumo spragas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi