Mokslas ir IT

2019.08.26 19:44

Kazachstane pagimdė dvynius, kuriuos skiria beveik trys mėnesiai

tokio nėštumo tikimybė 1 iš 50 mln.
LRT.lt2019.08.26 19:44

Kai Lilliya Konovalova sužinojo, kad laukiasi dvynukų, ji nesitikėjo, kad gimdyti reikės du kartus. 29 metų moteris, gyvenanti Kazachstane, ligoninėje lankėsi gegužę, kai pasaulį išvydo jos dukrytė, ir po 11 savaičių, rugpjūtį, kai gimė jos sūnus, skelbia „Live Science“.

„Mano sūnus tikrai neskubėjo ateiti į šį pasaulį“, – žurnalistams sakė moteris.

Kūdikius skiria 11 savaičių. Medikai tikina, kad toks ilgas laiko tarpas yra retas, tačiau kartais taip nutinka. Pavyzdžiui, rekordininkus dvynius, gimusius 2012 metais, skiria net 87 dienos. Tiesa, naujagimius dvynius unikalius daro ne tik skirtingas gimimo datos įrašas gimimo liudijime, bet ir tai, jog jie augo skirtingose gimdose.

Moteriai buvo diagnpozuota uterus didelphys. Iš esmės tai reiškia, kad ji turi dvigubą gimdą. Pasirodo, kad 1 iš 2000 moterų turi būtent tokią gimdą. Visgi L. Konovalovos atvejis yra išskirtinis, nes taip (vaisiai vystosi atskirai) nutinka itin retai – kartą per 50 milijonų gimdymų.

Panašus gimdymas buvo aprašytas 2009 metais Mičigane, kur moteris pagimdė dvi mergaites – vieną iš vienos gimdos pusės, o kitą – iš kitos.

2014 metais moteris Jungtinėje Karalystėje susilaukė trynukų – du naujagimiai buvo vienoje gimdos pusėje, o vienas augo kitoje. Visgi šiais atvejais naujagimiai pasaulį išvydo vieno gimdymo metu, todėl gimdymas Kazachstane unikalus ir tuo.

L. Konovalova ir jos vaikai šiuo metu jaučiasi gerai ir laukia, kol bus paleisti iš ligoninės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt