Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.08.26 08:13

Australija planuoja cenzūruoti ekstremistinį turinį internete

BNS 2019.08.26 08:13

Australija planuoja varžyti tinklalapių galimybes skleisti ekstremistinį turinį „krizinių įvykių“ metu, sekmadienį pranešė šalies premjeras Scottas Morrisonas.

Kalbėdamas per Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą Bjarice S. Morrisonas pabrėžė, kad tokių priemonių būtina imtis reaguojant į kovą įvykdytas atakas dviejose Naujosios Zelandijos mečetėse, pareikalavusias kelių dešimčių gyvybių.

Tiesiogiai transliuotas 51 maldininko žudymas „parodė, kaip gali būti naudojamos skaitmeninės platformos ir svetainės skelbiant smurtinį bei ekstremistinį turtinį“, nurodoma jo pareiškime.

„Tokia bjauri medžiaga neturi vietos Australijoje. Dedame visas įmanomas pastangas, kad neleistume teroristams šlovinti savo daromų nusikaltimų, imdamiesi veiksmų tiek vietos, tiek pasauliniu mastu“, – priduriama jame.

Remiantis šia iniciatyva, Australijos elektroninio saugumo komisaras, bendradarbiaudamas su interneto bendrovėmis, galės riboti prieigą prie tinklalapių, skleidžiančių teroristinį turinį.

Naujajam visą parą veiksiančiam Krizių koordinavimo centrui bus pavesta stebėti su terorizmu bei itin žiauriais veiksmais susijusius įvykius ir cenzūruoti informaciją apie juos.

Po išpuolių Naujosios Zelandijos Kraistčerčo mieste Kanbera įkūrė specialiąją darbo grupę su tokiomis interneto milžinėmis kaip „Facebook“, „YouTube“, „Amazon“, „Microsoft“ ir „Twitter“, siekdama užkirsti kelią ekstremistinio turinio plitimui internete.

Lieka neaišku, kaip bus įgyvendinamos siūlomos priemonės. S. Morrisonas anksčiau yra sakęs, kad Australijoje gali būti priimta atitinkamų įstatymų, jei technologijų bendrovės atsisakytų bendradarbiauti šioje srityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi