Mokslas ir IT

2019.08.11 19:01

Rusija pareikalavo „Google“ neleisti per „YouTube“ „reklamuoti neteisėtas akcijas“

BNS2019.08.11 19:01

Rusijos federalinės ryšių, informacijos technologijų ir visuomenės informavimo priemonių tarnyba („Roskomnadzor“) pareikalavo, kad interneto milžinė „Google“ neleistų per „YouTube“ „reklamuoti neteisėtus masinius renginius“, rengiamus Rusijoje opozicijos organizacijų.

„Roskomnadzor“ nusiuntė „Google“ laišką, kuriuo reikalauja imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias reklamuoti per „YouTube“ nesankcionuotus (neteisėtus) masinius renginius. Jei „Google“ reikiamai nereaguos, tai gali įvertinta kaip kišimasis į suverenius valstybės reikalus, taip pat kaip priešišką įtaką ir trukdymą rengti Rusijos demokratinius rinkimus. Rusija pasiliks teisę atitinkamai reaguoti“, – teigiama tarnybos pranešime.

„Google“ komentuoti šį „Roskomnadzor“ laišką atsisakė.

„Mes susilaikysime nuo komentarų“, – teigiama „Google“ spaudos tarnyba atsakyme į „Interfax“ pasiteiravimą, ar JAV interneto milžinė ketina paklusti šiam „Roskomnadzor“ reikalavimui ir ar tai techniškai įmanoma.

Anksčiau šiemet „Google“ sumokėjo „Roskomnadzor“ skirtą simbolinio dydžio baudą už tai, kad nepakluso reikalavimui panaikinti nuorodas į kai kuriuos Rusijoje uždraustus tinklapius.

Kiek vėliau Rusija pareikalavo, kad jos aneksuotą Krymo pusiasalį „Google“ žymėtų kaip Rusijai priklausančią teritoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt