Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.07.31 18:28

Rekonstruojamoje Laisvės alėjoje – netikėti istoriniai radiniai

Netikėti radiniai Kauno centre. Rekonstruojant Laisvės alėją, Ožeškienės gatvėje rasta, kaip manoma, apie 15 palaikų ir neabejojama, kad čia bus senosios kapinės, apie kurias iki šiol archeologai nežinojo. Specialistai dirba ir Miesto sode – pagal radinius jie spėja, kad čia žmonės laidoti dar 16 amžiuje.

Archeologai dirba Miesto sode prie Muzikinio teatro – savivaldybė nusprendė, kad rekonstruojant Laisvės alėją, bus tvarkomas ir Miesto sodas, kuriame prieš kelis šimtmečius laidoti kauniečiai. Planuoto tako, panašu, nebus, mat archeologai randa kapus ir spėja, kad jų bus daug. Apie tai, kad čia buvo kapinės, žinota, tačiau jų ribos neaiškios.

„Kada mes pradėjome kasti, mes žinojome, kad 18–19 amžiuje tos kapinės buvo. Pagal radinius mes jau pradėjome įtarti, kad tos kapinės jau nusikelia į 16 amžių, nes mes radome 2 monetas iš šio laikotarpio ir keramikos“, – sako archeologas Olegas Fediajevas.

Palaikai bus tiriami, tada paaiškės mirusiųjų lytis, amžius ir mirties priežastys, tačiau archeologai neabejoja, kad čia amžinojo poilsio atgulė krikščionys.

Archeologai darbo turės ir čia, Ožeškienės ir šventosios Gertrūdos gatvių sankirtoje – kitą savaitę nuėmus asfaltą, irgi bus ieškoma kapinių, mat čia atliekant Laisvės alėjos rekonstrukciją, rasta žmonių kaulų. Kada žmonės palaidoti neaišku, čia rasti kokliai, keramika, čerpės spėjama – 16 amžiaus pabaigos.

„Nebuvo žinoma, kad yra kapinės. Antras dalykas, iki šiol nežinoma, kas ten palaidoti. Variantai nuo to, kad ten gali būti totoriai, nes mes esam totorių priemiesty, baigiant nu kažkokiais pakaruokliais, kurie buvo už miesto sienos“, – tikina archeologas.

Praėjusią vasarą rekonstruojant Laisvės alėją, buvo rastas iki šiol didžiausias Kauno lobis – beveik 800 sidabrinių 16 amžiaus monetų. Savivaldybės valdininkai sako, archeologiniai tyrimai kiek lėtina Laisvės alėjos rekonstrukciją, tačiau planuoja darbus baigti laiku – iki metų pabaigos.

Plačiau – reportaže (nuo 21 min.):

Žinios. Rengdama savo veiklos ataskaitą, Vyriausybė pati pripažino, kad vėluoja įgyvendinti nemažai savo planų
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi