Mokslas ir IT

2019.07.26 10:04

Alergijos, vanduo ir saulė: trys programėlės, kad likusios vasaros nereiktų praleisti ligoninėje

LRT.lt2019.07.26 10:04

Į antrą pusę persiritusi vasara kol kas atitinka visus lietuviškus standartus: turėjome ir kaitrių, saulėtų, ir rudenį primenančių lietingų dienų. Kad ir koks bus likęs vasaros mėnuo, ekspertai kviečia pasinaudoti programėlėmis, kurios padės išvengti mažiau džiuginančių šiltojo sezono staigmenų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vasaros sezonu, o ypač poilsiaujant, mūsų tyko begalės mažiau pastebimų grėsmių sveikatai – saulė ir šiluma gali „apdovanoti“ dehidratacija, nudegusia oda, paaštrėjusiomis alergijomis. Pasirodo, kad nuo to apsisaugoti gali padėti net ir telefonas.

„Išmanusis vasaros metu gali praversti ne tik tam, kad įamžintumėte atostogų akimirkas, rastumėte reikiamą maršrutą, užsakytumėte viešbučius ar tvarkytumėte kitus reikalus. Jis gali padėti jums išlikti sveikiems ir apsisaugoti nuo įvairių nematomų ir dažnai užmirštamų pavojų“, – sako Elina Dapkevičienė, „Telia“ produktų ir paslaugų plėtros vadovė.

Ji kviečia susipažinti su keletu išmaniųjų vasaros palydovų, kuriuos kiekvienas gali įsidiegti savo mobiliajame telefone.

Stebėkite savo alergijas ir išvenkite nemalonių situacijų su „Pasyfo“

Ši lietuvių sukurta programėlė veikia Lietuvos ir Latvijos teritorijose. Registruokite individualius savo alergijų simptomus, veskite dienoraštį, praneškite savo buvimo vietą, o „Pasyfo“ praneš apie galimą alergenų pavojų. Programėlė naudoja įvairaus tipo žiedadulkių judėjimo prognozes, o taip pat atsižvelgia į orų ypatumus – užterštumo kiekį, temperatūrą, drėgmę. Be to, programėlėje rasite enciklopediją apie alergizuojančius augalus.

Nepamirškite gerti daug vandens su „Daily Water“

Dažnas žmogus kenčia nuo dehidratacijos pats to nežinodamas, o tai gali tapti rimtų ligų pagrindu – vandenį gerti reikia ne tik tada, kai esate ištroškęs, mat pats troškulys yra kūno signalas, kad jis jau prarado vandens balansą. Ši programėlė apskaičiuoja reikiamą vandens kiekį jūsų organizmui, padeda sekti, kiek vandens jau išgėrėte, ir sudaro vandens gėrimo tvarkaraštį. Ji garsiniais pranešimais taip pat gali priminti, kad atėjo metas atsigaivinti. “

Deginkitės saugiai su „Healthy sun“

Tai – išmanusis įdegio laikmatis, kuris saugos jus ir jūsų odą nuo pavojingo saulės kiekio. Tereikia pasirinkti norimo įdegio atspalvį bei savo odos tipą, įvesti buvimo vietą ir kremo nuo saulės stiprumą – „Healthy sun“ apskaičiuos, kiek laiko galite mėgautis saulės voniomis. Pasibaigus nustatytam laikui jūsų telefonas suvibruos taip pranešdamas, kad laikas pasitraukti į pavėsį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.