Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.07.25 17:40

Netikėtas archeologinis atradimas: vikingų kape su kirviu palaidota moteris nebuvo vikingė

galėjo būti kilusi iš dabartinės Lietuvos teritorijos
LRT.lt 2019.07.25 17:40

Kai archeologai atrado moters palaikus vikingų kape, šalia jų aptiktas kirvis tarsi piršo mintį, kad ji buvo vikingė. Visgi po sudėtingesnių ginklo ir palaikų tyrimų paaiškėjo, kad ji buvo visai ne vikingė, o galėjo būti kilusi iš pietinių Baltijos pakrančių teritorijų, skelbia „LiveScience“.

Mokslininkai tikina, kad moteris buvo slavė ir iki amžinojo poilsio vietos atvyko iš tos vietos, kur dabar yra Lietuvos ir Lenkijos teritorijos. Lenkijos Mokslo ir švietimo ministerija išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad karė kilusi būtent iš dabartinės Lenkijos teritorijos.

Teigiama, kad laidojimo vietos yra maždaug 1000 metų amžiaus. Ginklas buvo rastas vieninteliame kape, kur buvo palaidota ir moteris.

Anksčiau buvo skelbta, kad vikingų moterys buvo laidojamos su ginklais, tiesa, atradus ginklus, šalia jų nepavykdavo aptikti moterų palaikų. Kitais atvejais šalia jų buvo aptinkama įvairių papuošalų.

Kol kas neaišku, kokia buvo moters, kuri buvo palaidota su ginklu, mirties priežastis, nes jokių matomų sužalojimų mokslininkams aptikti nepavyko. Tokius ginklus, kaip atrastas kirvis, naudojo žmonės, gyvenę dabartinės Lenkijos ir Lietuvos teritorijoje.

Aiškinama, kad slavai ir skandinavai tuo periodu sugyveno gana draugiškai, o tai galėtų paaiškinti, kaip slaviškos kilmės moters kūnas atsidūrė vikingų kapavietėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi