Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.07.24 09:15

Mobiliosiose greičio lenktynėse – lyderių rokiruotė

pagal interneto greitį Lietuva užima 16 vietą pasaulyje
LRT.lt 2019.07.24 09:15

Metams persisvėrus į antrą pusę, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) vykdomuose mobiliojo interneto greičio matavimuose lyderio poziciją susigrąžino „Telia“. Įvertinus visus šiais metais RRT atliktus greičio matavimus, vidutinė mobiliojo interneto sparta šio operatoriaus tinkle siekė 68,16 Mb/s, kitų dviejų didžiųjų ryšio tiekėjų sparta buvo atitinkamai 66,42 ir 41,13 Mb/s, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Mobiliojo interneto greičio matavimus galima palyginti su krepšiniu, kur kiekvienas metų ketvirtis yra tarsi vienas kėlinys. Šie metai mums – tarsi Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynės: rezultatyvios, įtemptos ir tuo įdomios. Nors pirmuosius du „kėlinius“ buvome priversti vytis varžovą, prasidėjus trečiajam ne tik jį pavijome, bet ir aplenkėme. Visgi, kaip ir sakėme metų pradžioje, svarbiausia – ne tarpinis pasirodymas, o galutinis rezultatas ir jis paaiškės tik metų pabaigoje, kai turėsime apibendrintus visų metų matavimų rezultatus“, – sako „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius.

Jis priduria, kad RRT matavimų rezultatams įtakos turi daug veiksnių: vieta, laikas, jiems atlikti naudojama įranga, tinklo užimtumas ir jo parametrai, galų gale – bazinių stočių išdėstymas. Todėl turint mažą matavimų imtį galima spręsti tik apie tam tikro operatoriaus tinklo kokybę konkrečiame mieste ar regione tam tikru metu. Kartais užtenka matavimus toje pačioje vietoje pakartoti kelis kartus ir jų rezultatai gali gerokai skirtis.

Iki liepos pabaigos visą Lietuvą dengiančio „Telia“ mobiliojo ryšio stočių skaičius per pusmetį padidėjo 356 naujomis stotimis iki 3168 bazinių stočių 1390-yje šalies vietų.

„Siekiant patikimai įvertinti tinklo kokybę visos šalies mastu, būtina sukaupti pakankamai didelę imtį matavimų rezultatų, kurie būtų atlikti skirtingu metu ir kuo didesnėje teritorijoje. Kita vertus, įtempta operatorių konkurencija ne tik kainų, bet ir technologijų srityse didžiausią naudą galiausiai atneša žmonėms“, – dėmesį atkreipia A. Šemeškevičius.

Palyginti, per šiuos metus RRT kiekvieno operatoriaus tinkle jau yra atlikusi beveik 10 tūkst. matavimų, kai tuo tarpu 2018 metais kiekvieno operatoriaus 3G ir 4G tinkluose buvo atlikta po daugiau kaip 25 tūkst. matavimų.

Viso pasaulio interneto spartos matavimus analizuojanti kompanija „Ookla“ skelbia, kad vidutinė mobiliojo interneto sparta Lietuvoje birželį buvo 46,20 Mb/s, pagal šį rodiklį mūsų šalis pasaulyje užima 16 vietą. Tuo metu RRT duomenys rodo, kad Lietuvoje net dviejų operatorių vidutinė mobiliojo ryšio sparta yra didesnė nei 66 Mb/s. Jei vertintume tik šį rezultatą, pasaulyje būtume antri – iškart po Pietų Korėjos (76,74 Mb/s).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą