Mokslas ir IT

2019.07.22 15:08

Dar vienas masinis šturmas – ieškos Lochneso pabaisos, gamtininkai įspėja, kad ežeras šaltas ir gilus

LRT.lt2019.07.22 15:08

Rodos, internetinis pokštas, kviečiantis šturmuoti saugomą slaptą karinę bazę Nevadoje, JAV, ikvėpė ir europiečius. Jungtinėje Karalystėje būrys žmonių buriasi, tam, kad įmintų mitinės Lochneso ežero pabaisos paslaptį, skelbia BBC.

Socialiniame tinkle „Facebook“ beveik 20 tūkst. žmonių nurodė, kad ketina apsilankyti „Storm Loch Ness“ renginyje. Dar du kartus daugiau socialinio tinkle naudotojų nurodė, kad ši idėja juos sudomino.

LRT.lt jau rašė, kad JAV daugiau kaip milijonas žmonių ketina išsiaiškinti, kokie eksperimentai vykdomi „Area 51“. Tokia akcija sulaukė gana griežto JAV kariuomenės atsako, kuri žadėjo ginti teritoriją nuo bet kokių įsibrovėlių ir panaudoti ginklus.

Lochneso ežero ir jo vandens gyventojų, kad ir kokie paslaptingi jie būtų, nesaugo kariškiai. Tiesa, parko savanoriai įspėja šturmo entuziastus apie giliavandenio telkinio grėsmes.

Susirūpinę tuo, kad rugsėjo 21 d. šimtai ar net tūkstančiai žmonių atvyks prie vandens telkinio, savanorių komanda teigė, kad jų „Atlantic 85“ gelbėjimo laivas negalės išgelbėti visų renginio dalyvių, pasiryžusių leistis po vandeniu.

Jie išplatino pranešimą, kad ežero gylis yra 2,5 karto didesnis už Londono ikoną – „Didįjį Beną“, o vandens temperatūra siekia tik 6 laipsnius pagal Celsijų. Be to, ironiškai įspėjama ir apie neprognozuojamo aukščio bangas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.