Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.07.18 11:58

Viceministras: „FaceApp“ vartotojų duomenys „debesyse“ nėra saugūs

gali atrakinti telefoną su veido atpažinimo sistema
BNS 2019.07.18 11:58

Sparčiai išpopuliarėjusi programėlė „FaceApp“, leidžianti vartotojams pasendinti savo atvaizdą, kelia rizikų dėl asmens duomenų naudojimo, perspėja už kibernetinį saugumą atsakingi Lietuvos Vyriausybės atstovai.

Anot krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos, vartotojai turi suprasti, kad atvaizdas yra apdorojamas ne telefone – duomenys yra siunčiami į nutolusią tarnybinę stotį, kur vykdomi pakeitimai ir tada telefone atvaizduojami sendinimo pokyčiai.

Jo teigimu, tai kelia rizikų, kad neteisėtai gali būti panaudojami ir biometriniai duomenys, ir iš socialinių tinklų sukaupta informacija apie vartotojų elgseną.

„Jūsų vienas iš svarbiausių biometrinių duomenų – veidas, akys, bruožai – iškeliauja iš už jūsų telefono į nežinomus debesis, kur jie bebūtų. Jeigu jūs naudojate veido atpažinimą išmaniesiems įrenginiams atrakinti, apsaugos sistemose, vadinasi, yra rizikos, kad galite atiduoti šiuos duomenis piktavaliams“ – BNS sakė E. Kerza.

„Šios dienos žiniomis, nėra galimybės patikrinti, kaip tas paslaugos tiekėjas tvarkosi su jūsų duomenimis – ar jis tinkamai juos kaupia, ar jis atitinka duomenų apsaugos reglamento nuostatus, ar neteisėtais būdais perparduoda, prieidamas prie jūsų socialinių tinklų, jūsų elgseną, įpročius, pomėgius, kas automatiškai jiems kuria verslo galimybes, o jums kelia rizikas dėl duomenų apsaugos“,– kalbėjo viceministras.

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro (NKSC) direktorius Rytis Rainys teigė, kad kūrėjų pateikiami paaiškinimai yra labai migloti ir netikslūs.

Jis sakė, kad šia aplikacija naudojasi didelis kiekis Lietuvos gyventojų.

„Tvirtai galime užtikrinti pasakyti, kad duomenys tikrai iškeliauja iš įrenginio“, – sakė R. Rainys.

Anot jo, programos kūrėjai nuomojasi virtualius debesis iš „Google“, kur yra saugomi sukaupti duomenys.

Ekspertai žada pateikti daugiau informacijos apie programėlės saugumą kitą savaitę.

Rusijoje sukurta programėlė „FaceApp“ sulaukė griežtos kritikos ir Jungtinėse Valstijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi