Mokslas ir IT

2019.07.09 21:36

Kūrybingas kaip papūga – jos ne tik kopijuoja garsus ir judesius, tačiau moka pastatyti savo šokį

LRT.lt 2019.07.09 21:36

Kai „Sniego gniūžte“ vadinama papūga atskleidė savo šokių sugebėjimus prieš dešimtmetį, ji tapo žvaigžde. Apie paukščio judesius buvo kalbama populiariose televizijos laidose, o internete peržiūrų skaičius augo eksponentiškai. Šiandien mokslininkai tikina, kad tokios papūgos yra itin kūrybingos, rašo „The Guardian“.

Pasirodo, kad paukštis moka 14 skirtingų judesių, o toks judesių arsenalas gėdos nepadarytų geriausiems naktinių klubų šokėjams.

Tuftso universiteto JAV psichologijos profesorius Aniruddhas Patelis teigė, kad papūgų tyrinėjimai padėjo suprasti, jog šokis pagal muzikos ritmus nėra žmonių kultūros produktas.

Pasak jo, dėl šio gebėjimo turėtume padėkoti smegenims ir unikalioms neuronų jungtims, kurios susiformuoja ir kai kurių gyvūnų smegenyse.

Tiesa, ne visiems mokiniams lemta tapti šokėjais. Profesorius tikina, kad reikia daugybės veiksnių, jog gyvūnas pajustų grūvą. Gyvūnas turi išmokti gana sudėtingams veiksmų sekas ir gebėti formuoti ilgalaikius socialinius ryšius.

Nors delfinai yra geras varžovas papūgoms, bet jūrų žinduoliai negali praleisti pakankamai laiko su šokančiais žmonėmis, kad patys pradėtų kurti savo šokius.

Tyrėjai pastebėjo, kad papūgos ne tik atkartoja šokių judesius, bet ir keičiant muziką šokį papildo naujais, originaliais judesiais. Tai tarsi parodo, kad papūgų smegenys yra gana sudėtingos ir išsivysčiusios, o šie paukščiai yra kūrybingi. Bent jau statant savo šokius skambant mėgiamoms dainoms.