Mokslas ir IT

2015.09.08 13:45

Mokslininkai sukūrė neregiams skirtą planšetinį kompiuterį: kaip tai veikia

faceit.lt2015.09.08 13:45

Bulgarų mokslininkai ruošiasi užpatentuoti planšetinį kompiuterį „Blitab“, kuris skirtas neregiams. Apie tai praneša puslapis „Standart News“.

Bulgarų mokslininkai ruošiasi užpatentuoti planšetinį kompiuterį „Blitab“, kuris skirtas neregiams. Apie tai praneša puslapis „Standart News“.

Planšetinio kompiuterio prototipas buvo pristatytas parodoje „Hello Tomorrow Challenge“, kuri vyko birželio 25–26 dienomis Paryžiuje. Anot prancūzų leidinio „Le Monde“, planšetinis kompiuteris turėtų pasiekti serijinės gamybos stadiją iš karto po to, kai tik mokslininkai gaus atitinkamus patentus.

Planšetinis kompiuteris „Blitab“ visą internetinio puslapio turinį atvaizduoja Brailio raštu. Idėja sukurti tokį mobilų įrenginį gimė 2012 m. Tuomet Sofijos universiteto studentai S. ir S. Dasai sugalvojo pagelbėti regos negalią turintiems studijų draugams.

Esami Brailio elektromechaninio vertimo instrumentai yra labai brangūs, be to, jie nelabai tinkami tiesioginiam vertimui. Studentai nusprendė surasti pažangią, tačiau kartu ir nebrangią technologiją, leisiančią patenkinti neregių poreikį internete rasti reikiamą informaciją.

Po trijų metų darbo atsirado Blitab koncepcija. Jos pagrindą sudaro „išmanioji medžiaga“, kurios paviršiuje formuojasi ir dingsta nedideli burbuliukai. Taip Brailio raštu atvaizduojami reikalingi internetiniai puslapiai.

„Laboratorijoje buvo patvirtintas naujojo metodo, kuris jau laukia patento, efektyvumas. Sukurtas ir planšetinio kompiuterio dizainas. Dabar tiesiog reikia visa tai sujungti“, – teigė išradimo autoriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.