Naujienų srautas

Mokslas ir IT2013.01.22 15:32

Kino gyvybę palaiko paties pasigamintas dializės aparatas

LRT.lt 2013.01.22 15:32

43 metų kino gyvybę jau 13 metų palaiko dializės aparatas, kurį jis pats pasigamino namuose. 

43 metų kino gyvybę jau 13 metų palaiko dializės aparatas, kurį jis pats pasigamino namuose.

Hu Songwenas studijavo meteorologija Nandžinge, kai 1993 metais jam diagnozuotas inkstų nepakankamumas.

Šešerius metus jis kas keletą dienų vykdavo į vietos ligoninę, kur jam atlikdavo dializę ir išvalydavo kraują. Tačiau kiekvienas vizitas kainuodavo kelis šimtus, skaičiuojant litais, o po kelerių metų tam sunaudotos visos šeimos santaupos.

1999 metais jis nusprendė susikonstruoti savo aparatą, naudodamas virtuvės įrangą, medicinines dalis ir vadovėlį.

„Jei tik vidurinįjį išsilavinimą, supranti dializės principus, vadovaujiesi naudojimosi instrukcijomis ir atidžiai stebi procesą, viskas turėtų vykti gerai“, – laikraščiui „Southern Weekly“ teigė jis.

Leidinys cituoja 2008 metais atliktą tyrimą, kuriame teigiama, kad dėl didelių dializės kaštų tik dešimt procentų kinų, kuriems tokio gydymo reikia, gali reguliariai sau jį leisti.

Hu Songwenas teigia daugiausiai – apie 2 tūkst. litų – išleidęs kraujo pompai, nes pats jos pasigaminti nesugebėjo, o dabar kiekvienas seansas jam kainuoja apie 25 litus – tiek reikia mokėti už chemines medžiagas ir pakaitinius filtrus. Kinas gyvena namuose, o kraujo valymą atlikti jam padeda 81 metų motina.

„Pati svarbiausia aparato dalis – filtras. Vieną jų galiu naudoti 8 kartus. Naujas filtras kainuoja 40 litų, o įprastas medicininis aparatas gali atsieiti šimtus tūkstančių“, – skaičiavo Hu Songwenas.

Jis išgarsėjo po to, kai nufilmavo savadarbį aparatą, o vaizdo įrašą paviešino internete. Tą jis padarė po to, kai sužinojo, kad nauja sveikatos draudimo programa kompensuos jo ligos gydymą.

Pagal naująją tvarką, Hu Songwenas tinkamą medicininę priežiūrą galės gauti maždaug už tokią pačią kainą, kaip ir gydantis savadarbiu aparatu, tačiau jis pastebi, kad artimiausia ligoninė yra gana toli.

„Kai pasakiau gydytojams, ką darau, jie pareiškė, kad esu pamišęs“, – pridūrė jis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi