Mokslas ir IT

2019.06.27 12:14

„Huawei“ atsakas: bendrovė nenaudos savo patentų kovojant su JAV, patentų klausimas politizuojamas

LRT.lt2019.06.27 12:14

Reaguodama į esamą situaciją, „Huawei“ išleido ataskaitą apie visas kompanijos sukurtas inovacijas ir intelektinės nuosavybės produktus ir įspėja, kad patentų klausimas yra politizuojamas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Bendrovės būstinėje vykusios spaudos konferencijos metu „Huawei“ vyriausiasis teisininkas Song Liupingas teigė, kad intelektinė nuosavybė yra kertinis inovacijų akmuo ir jos politizavimas kelia grėsmę pažangai visame pasaulyje.

„Jei politikai naudosis intelektine nuosavybe kaip politine priemone, jie sunaikins pasitikėjimą patentų apsaugos sistema. Kai tam tikros vyriausybės selektyviai atima iš savo bendrovių intelektinę nuosavybę, galiausiai tai gali sugriauti pasaulinių inovacijų pamatus“, – sakė S. Liupingas.

Išleistame dokumente, pavadintame „Pagarba intelektinei nuosavybei ir jos apsauga: inovacijų pamatai“, pristatoma „Huawei“ veikla ir bendrovės indėlis kuriant inovacijas bei intelektinės nuosavybės teisių apsauga.

Šiame dokumente pažymima, kad inovacijos ir intelektinės nuosavybės apsauga yra „Huawei“ sėkmės pagrindas pastaruosius 30 metų. Iki 2018 m. pabaigos „Huawei“ buvo suteikti 87 805 patentai, iš kurių 11 152 yra JAV patentai. Nuo 2015 m. „Huawei“ gavo daugiau nei 1,4 milijardo JAV dolerių licencijavimo pajamų.

„Huawei“ taip pat sumokėjo daugiau kaip 6 milijardus JAV dolerių atlyginimų autoriams, skirtų teisėtai ir legaliai įgyvendinti kitų bendrovių intelektinę nuosavybę, o beveik 80 proc. šios sumos, kaip nurodoma dokumente, buvo sumokėta JAV bendrovėms.

Anot S. Liupingo, intelektinė nuosavybė yra privati nuosavybė, kurią saugo įstatymai, tad ir su tuo susiję ginčai turėtų būti sprendžiami teisiniu keliu. „Huawei“ teisininkas pridūrė, kad per pastaruosius 30 metų joks teismas nė karto nebuvo nusprendęs, kad „Huawei“ piktavališkai savinasi intelektinę nuosavybę ir nereikalavo atlyginti žalos.

„Huawei“ bendradarbiavimą ir pagarbą intelektinei nuosavybei rodo ir tai, kad daugelis bendrovės technologinių laimėjimų yra įtraukti į atvirus standartus, reglamentuojančius 3G, 4G ir 5G tinklų plėtrą. Taigi, nors kai kurios šalys neperka produktų tiesiogiai iš „Huawei“, jos vis dar naudoja esminius „Huawei“ patentus ir dalijasi sukurtos technologijos privalumais“, – teigė S. Liupingas.

S. Liupingas taip pat atkreipė dėmesį į „Huawei“ poziciją dėl patentų naudojimo ir pareiškė, kad bendrovė nenaudos savo patentų portfelio kovai. Anaiptol, „Huawei“ toliau bendradarbiaus ir laikysis sąžiningo, pagrįsto ir nediskriminuojančio FRAND (angl.: „Fair, reasonable, and non-discriminatory“) principo, tariantis dėl patentų licencijavimo su atitinkamomis pramonės atstovų šalimis.

„Kaip visada, „Huawei“ yra pasirengusi ir nori pasidalinti savo technologijomis, įskaitant ir 5G tinklą, su pasauliu. Tai apima ir JAV bendroves, ir vartotojus. Kartu mes galime skatinti technologijų, skirtų visai žmonijai, vystymąsi“, – pridūrė S. Liupingas.

Dokumente taip pat išsamiai aprašyta, kaip ilgalaikės inovacijos prisidėjo prie „Huawei“ sėkmės, kaip bendrovės pasiūlytos naujovės prisidėjo prie socialinės vertės kūrimo, taip pat nurodyta „Huawei“ pozicija dėl savo ir trečiųjų šalių intelektinės nuosavybės teisių naudojimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.