Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.06.17 13:24

„Huawei“ įkūrėjas: po JAV sankcijų per dvejus metus neteksime 30 mlrd. dolerių

JAV įtraukus „Huawei“ į juodąjį sąrašą, kinų milžino įkūrėjas Ren Zhengfei prognozuoja, kad įmonės išmaniųjų telefonų pardavimai užsienyje šiemet smuks net 40 proc.

Pasak „Huawei“ įkūrėjo, įmonė dėl JAV sankcijų per ateinančius dvejus metus neteks 30 mlrd. dolerių pajamų. 2020-aisiais, tikino Ren Zhengfei, pajamos nesikeis, palyginti su 2018 m., ir sieks apie 100 mlrd. dolerių.

Ren Zhengfei savo įžvalgomis pasidalino diskusijoje su užsienio akademikais „Huawei“ būstinėje Šendžene.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas gegužę įtraukė „Huawei“ į juodąjį įmonių sąrašą, kurių ryšiai su Jungtinių Valstijų verslu yra griežtai kontroliuojami. Po tokio sprendimo „Huawei“ tokie partneriai Amerikoje, kaip „Google“ ir lustų gamintojai „Intel“, „Qualcomm“ bei „Broadcom“ nutraukė ar bent pristabdė bendradarbiavimą su „Huawei“.

„Visos tos amerikiečių bendrovės, jos turi verslo principus ir etiką. Dabartines nesėkmes lėmė ne Amerikos įmonės, o skirtingi tam tikrų politikų požiūriai“, – kalbėjo Ren Zhengfei.

Ren Zhengfei taip pat sakė nesitikėjęs, kad JAV vyriausybė imsis tokių „ekstremalių priemonių“ prieš „Huawei“, kaip draudimas JAV universitetams bendradarbiauti su kinų įmone.

Vis dėlto, tikino „Huawei“ įkūrėjas, jo bendrovė nemažins darbuotojų skaičiaus, or verslas esą bus konsoliduojamas.

„Huawei" pastaruoju metu užplūdo kaltinimai, kad Kinijos valdžia gali naudoti bendrovės įrangą šnipinėjimui. Jungtinės Valstijos yra kampanijos uždrausti „Huawei" priešakyje ir ragina sąjungininkus boikotuoti Kinijos įmonės įrangą, tačiau tiek „Huawei", tiek ir Kinijos valdžia neigia bet kokius kaltinimus.

Visgi, Ren Zhengfei teigimu, „Huawei“ po šio išbandymo taps dar stipresne bendrove.
„Išlaikysime savo investicijų į tyrimus ir plėtros lygį, kad prisidėtume prie žmonijos augimo. Mano nuomone, mūsų nepavyks nugalėti“, – sakė „Huawei“ įkūrėjas.LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi