Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.07.01 11:26

Vilniuje ketinama tiesti Lietuvos žvaigždžių kelią

BNS 2015.07.01 11:26

Vilniaus senamiestyje, Vokiečių gatvėje, planuojama įrengti Lietuvos žvaigždžių kelią – grindinyje bus įmontuojamos plytelės, skirtos labiausiai nusipelnusiems lietuviams.

Vilniaus senamiestyje, Vokiečių gatvėje, planuojama įrengti Lietuvos žvaigždžių kelią – grindinyje bus įmontuojamos plytelės, skirtos labiausiai nusipelnusiems lietuviams.

„Labai džiaugiuosi, kad vilniečių ir turistų pamėgtoje Vokiečių gatvėje atsiras Lietuvoje žinomų žvaigždžių alėja, kuri neabejotinai taps miesto traukos centru. Vasarą šią idėją planuojame pristatyti visuomenei, o rudenį pradėti rengti techninį alėjos projektą. Atlikus šiuos darbus, pavasarį Vokiečių gatvė bus uždaryta rekonstrukcijai, o rudeniop bus atidaryta kartu su žvaigždžių alėja“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Dainininkas Tomas Augulis su šią iniciatyvą palaikančiais kolegomis Lietuvos žvaigždžių kelio idėją pristatė sostinės vadovams, pranešė savivaldybė.

„Tai nebus penkiakampė žvaigždė kaip Holivudo šlovės alėjoje, bet iš betono ir bronzos mišinio išlieta plyta, kurioje bus kažkas nacionalinio, savito mūsų kraštui“, – teigė jis.

Anot iniciatorių, į atminimo plyteles galės pretenduoti tik labai gerai visuomenėje žinomi scenos ir ekrano žmonės, kurių kūrybinis palikimas ir nuopelnai niekam nekelia abejonių.

„Andrius Mamontovas iš Berlyno atsivežė idėją šalia plytelių, įmontuotų grindinyje, įrengti holograminius žiūronus. Pro juos žvelgiant bus matyti ne tik plytelė, bet ir atlikėjo holograma. Norintieji galės per žiūroną nusifotografuoti su garsenybe ir atrodys lyg stovi šalia žvaigždės“, – pasakojo T. Augulis.

Vilniaus savivaldybė pranešė jau parengusi Vokiečių gatvės rekonstrukcijos planą. Jame numatyta, kad dešinioji Vokiečių gatvės pusė, einant nuo Šv. Kotrynos bažnyčios link Rotušės, bus atiduota pėstiesiems, o kairiąja važiuos automobiliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi