Mokslas ir IT

2019.06.04 15:19

Pleistras ant širdies: kamieninės ląstelės padės žmonėms atsigauti po širdies smūgio

LRT.lt2019.06.04 15:19

Mokslininkai sukūrė širdies pleistrus, kurie gali būti naudingi šimtams tūkstančių žmonių, atsigaunančių po širdies smūgio, skelbia BBC.

Prie širdies pritvirtinamas pleistras sudarytas iš kamienininių ląstelių. Jis yra 3 cm ilgio ir 2 cm pločio ir būna užauginamas iš paciento ląstelių. Kai pasiekia širdį, jis virsta funkcionuojančiu širdies raumeniu.

Be to, išskiriamos ir cheminės medžiagos, kurios skatina esamų širdies ląstelių regeneraciją.

Konferencijos Mančesteryje metu buvo pristatyti sėkmingų bandymų su triušiais rezultatai. Bandymai su žmonėmis turėtų prasidėti ateinančiais metais.

Širdies smūgis žmogų ištinka tada, kai širdies raumens nepasiekia deguonis ir kitos reikalingos medžiagos. Taip nutinka, kai užsikemša kraujagyslės.

Tyrimo autorius Richardas Jabbouras teigė, kad tiki, jog labai greitai medikai naudos tokius pleistrus ir padės po širdies smūgio atsigaunantiems pacientams.

Pasak jo, tokį gydymą būtų galima paskirti tūkstančiams pacientų, o toks implantas netrukdytų kitoms organizmo funkcijoms.

Nedidelį pleistrą sudaro maždaug 50 milijonų kamieninių ląstelių, kurios gali virsti veikiančiomis širdies raumeninėmis ląstelėmis.

Populiariausi