Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.08 13:45

Kokias programėles būtina atsiųsti prieš išvykstant į kelionę?

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Sakoma, kelionėje tikrą draugą pažinsi. Ar tik nebus taip, kad mūsų dienomis kelionėse patikimiausiu draugu tampa išmanusis telefonas? Juk būtent į jo ekraną žiūrime keliaudami lėktuvu, būtent juo fiksuojame gražiausius vaizdus ir akimirkas. Įsibėgėjus vasarai, kada atostogaujame ir keliaujame daugiausiai, kartu su Audriumi Granicku, „Samsung“ produktų žinovu Lietuvoje, pateikiame geriausių „Android“ programėlių kelionėms rinkinuką.

Sakoma, kelionėje tikrą draugą pažinsi. Ar tik nebus taip, kad mūsų dienomis kelionėse patikimiausiu draugu tampa išmanusis telefonas? Juk būtent į jo ekraną žiūrime keliaudami lėktuvu, būtent juo fiksuojame gražiausius vaizdus ir akimirkas. Įsibėgėjus vasarai, kada atostogaujame ir keliaujame daugiausiai, kartu su Audriumi Granicku, „Samsung“ produktų žinovu Lietuvoje, pateikiame geriausių „Android“ programėlių kelionėms rinkinuką.

„Word Lens“

Jeigu keliaujate į Portugaliją, Vokietiją, Italiją, Rusija ar Ispaniją ir iš užsienio kalbų mokate tik anglų – ne bėda! Naudodami šią programėlę galite nukreipti kamerą į jums nežinoma kalba parašytus užrašus, pavyzdžiui, į kelio ženklus ar netgi nedidelius skelbimus, ir „World Lens“ akimirksniu išvers užrašą į jūsų pasirinktą kalbą (tiesa, lietuvių kalba dar nėra palaikoma).

Naudinga yra tai, jog ši programėlė nereikalauja interneto, todėl žodžius bei tekstus versti galėsite be papildomų mokesčių. „Samsung“ atstovo A. Granicko teigimu, programėlės, nereikalaujančios interneto prieigos itin naudingos, nes tyčinis ar netyčinis mobiliojo interneto užsienyje naudojimas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonėms vėliau tenka permokėti už mobiliojo ryšio sąskaitas.

„AirBnB“. AFP/Scanpix nuotr.

„Airbnb“ ir „Skyscanner“

„Airbnb“ - tai programėlė, kuri leidžia telefone ar planšetiniame kompiuteryje ne tik išsirinkti nakvynės vietą iš 35 000 siūlomų miestų, tačiau čia pat ją ir rezervuoti. Aplikacija taip pat padeda „medžioti“ paskutinės minutės pasiūlymus, susisiekti su nakvynės vietos šeimininkais ir gauti tikslius nurodymus, kaip atvykti.

Kaip teigia A. Granickas, toks mobilumas nuolat keliaujantiems žmonėms iš tiesų reikalingas, nes pagerina jų gyvenimą – taupo laiką ir leidžia pasirinkti geriausius apgyvendinimo variantus investuojant minimalias pastangas. Beje, naudojantis aplikacijomis sutaupyti laiko bei pinigų galima ir ieškant lėktuvo skrydžių. Viena geriausių tokių aplikacijų – „Skyscanner“. Naudojantis ja, galima rasti pačius geriausius pigių skrydžių pasiūlymus, kuriuos pateikia šimtai avialinijų kompanijų, tarp kurių ir lietuvių pamėgtos „Rynair“ ar „Wizzair“.

„Tourist Eye“

„Tourist Eye“ – viena iš dažniausiai kelionėse naudojamų programėlių. Ji skirta tiems, kurie nemėgsta planuoti kelionių. Joje galite matyti visus šalia esančius lankytinus objektus, pramogas, restoranus ir t.t. Apsilankę tam tikroje vietoje, galėsite ją įvertinti.

Programėlė taip pat leidžia peržiūrėti kitų vartotojų vertinimus ir taip atsakyti į kelionėje dažnai kylančius klausimus, kaip pavyzdžiui, į kurį restoraną eiti, kokiu metu geriau aplankyti konkretų objektą ir panašiai. Galiausiai, programėlėje galima susidaryti planą ir pasirinkti vietas, kurias norėsite aplankyti ateityje.

„Camera360 Ultimate“

Kelionėse, ko gero, fotografuojame daugiausiai. Žmonės fiksuoja kelionių akimirkas, norėdami išsaugoti brangius momentus ir pasidalinti jais su artimaisiais. Šiais laikais nuolatinių inovacijų dėka išmanieji telefonai turi puikias kameras – 2015 metais ekspertai ypatingai teigiamai vertino „Samsung“ flagmanų kameras.

Programėlė „Waze“, Reutrs/Scanpix nuotr.

Kita vertus, norint, savo telefono kameros funkcijas praplėsti dar labiau, atsisiųskite „Camera360 Ultimate“ – tai geriausia „Android“ kameros programėlė, su kuria galima pasirinkti galybę nuotraukos filtrų, užfiksuoti puikią panoraminę nuotrauką, šiek tiek pakeisti kameros nustatymus ir t.t. Taip pat ši programėlė palaiko sinchronizaciją su asmenukių lazdomis!

„Waze“

„Waze“ – tai navigacinė programėlė. Sakote, turiu „Google Maps“, kodėl turėčiau kažką siųstis? Tačiau „Waze“ programėlė yra ypatinga tuo, jog tai – socialinė GPS navigacija. Tai reiškia, jog jūs matote kitus vairuotojus, naudojančius „Waze“. Tuo pačiu jie gali pranešti apie kamščius, kelių statybas, kelių eismo kontrolę, avarijas ir t.t. „Waze“ tiks norintiems sutaupyti ne tik laiko, bet ir nervų. Šios keturios programėlės gali smarkiai palengvinti jūsų keliones. Juk į keliones dažnai vykstama pailsėti nuo darbų ar rūpesčių, o kai su rūpesčiais susiduriama kelionėje – malonumo nedaug. Tačiau šios programėlės padės jums išvengti pagrindinių problemų, su kuriomis susiduriama keliaujant. Geros kelionės!

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi