Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.05.28 15:12

LOGIN 2019 pristato programą – 8 festivalio scenos ir daugiau nei 100 pranešimų

LRT.lt 2019.05.28 15:12

Birželio 6–7 dienomis tryliktą kartą organizuojamas technologijų ir inovacijų festivalis LOGIN skelbia šių metų konferencijos programą – išgirsime daugiau nei 100 pranešimų. Festivalio dalyviai užsienio ir Lietuvos pranešėjus galės išvysti ant aštuonių festivalio scenų, kur dėmesys bus skiriamas verslo, technologijų ir kūrybiškumo sritims, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Sudarinėdami šių metų programą ir toliau telkėme dėmesį į tris esmines ašis, vedančias visuomenę į priekį – tai technologijos, kūrybiškumas ir verslas. Jų tarpusavio sąsajos ne tik leidžia diskutuoti aktualiausiomis pastarųjų metų ar šiandienos temomis, bet kartu padeda padaryti įžvalgas apie svarbiausias ateities tendencijas. Šiomis linijomis apjungsime keturiolika skirtingų temų nuo dirbtinio intelekto iki politikos, o pagrindinis festivalio tikslas ir toliau išlieka priminti, kad už visų novatoriškų sprendimų stovi žmogus, be kurio inovacijos neegzistuotų“, – sako LOGIN festivalio direktorė Indrė Petrauskė.

Festivalis sugrįžta į „Litexpo“ erdves, kur dalyvių lauks aštuonios skirtingos scenos.

Pagrindinė scena

Šioje erdvėje išgirsime visus pagrindinius šių metų pranešėjus – čia dalyviai galės išvysti tokias asmenybes kaip lygių konkurencinių teisių Europoje policininkę – Europos konkurencijos komisarę Margrethe Vestager, „Facebook“ tinklą supurčiusį skandalistą Christopheris Wylie, muzikinės platformos „Shazam“ įkūrėją Dhirajų Mukherjee, neįvykusio „Fyre“ festivalio prodiuserį Andy Kingą, Estijos prezidentą Toomasą Hendriką Ilvesą, kuris dalinsis patirtimi, kaip skaitmenizuoti šalį, ir kitus.

Verslo, startuolių ir pinigų ateities scena

Birželio 6 dieną šioje scenoje verslo ir startuolių temomis kalbės užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas, tokių Lietuvos startuolių kaip glotnučių plaktuvo „Millo“ įkūrėjas Ruslanas Trakšelis ar išmaniuosius echolotus žvejybai kuriančios bendrovės „Deeper“ inovacijų vadovas Donatas Malinauskas, „Pigu.lt“ rinkodaros vadovė Giedrė Vilkė ir kt. O birželio 7 dieną pinigų ateities tema pranešimus skaitys SEB banko vyriausias analitikas Tadas Povilauskas ir kt. Taip pat dalyviai bus kviečiami pasiklausyti panelinės diskusijos „Kaip toli esame nuo ekonomikos be grynųjų pinigų?“, kurioje į auditorijos klausimus atsakys Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius, grynųjų pinigų atsisakiusio kavinių  tinklo „Huracan Coffee“ įkūrėjas Vytautas Kratulis ir kt.

Dirbtinio intelekto (DI) / tvarios visuomenės scena

Šioje scenoje birželio 6 dieną daugiausia dėmesio bus skirta dirbtinio intelekto temai, kurią savo pranešimuose vystys duomenų automatizavimo ir dirbtinio intelekto pagrindu sukurtų analitikos programų įmonės „Beyond Analysis“ generalinis direktorius Paul Alexander, teisinių paslaugų tinklo „Deloitte Legal“ advokato padėjėja Arpine Babayan, programinės įrangos „Cujo AI“ vyriausias technologijų vadovas Santeri Kangas ir kt. Tuo tarpu birželio 7 dieną bus atsigręžta į tvarios visuomenės tematiką. Pranešimus skaitys genotipo audinių projekto „GTeX“ bendraįkūrėjas Simone Vincenzi, Lietuvos valstybės valdomos energetikos įmonių grupės „Lietuvos energija“ Inovacijų centro vadovas Vytautas Kieras, skaitmenizacijos ir robotizavimo vadovas Gediminas Buivydas, „Energijos tiekimo“ e. mobilumo plėtros vadovas Andrius Šeršniovas ir kt.

Skaitmenino marketingo scena

Čia pirmąją festivalio dieną bus kalbama skaitmeninio marketingo tema, tarp pranešėjų išvysime virtualiojo mentorių tinklo „Intercells“ vadovą Girtą Polį, skaitmeninės rinkodaros agentūros „Good one“ vadovą Tomą Varną ir kt. Antrąją dieną scenoje vyks panelinė diskusija apie infuencerių galią kartu su Nagliu Bierancu, „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamento vadovu Valdu Lopeta ir „Huawei Technologies“ projektų vadove Judita Baltakyte, diskusiją moderuos Lietuvos marketingo asociacijos (LIMA) valdybos pirmininkas Linas Šiautkulis. Taip pat išgirsime Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narės ir komunikacijos ekspertės Barboros Suisse pranešimą, kuriame ji dalinsis autistus vaikus auginančių tėvų komunikacine patirtimi, ir kt.

Moterų IT ir darbo ateities tendencijų bei medijų ir politikos scena

Birželio 6 dieną scenoje pašnekovai daug dėmesio skirs moterims IT ir ateities darbo temoms. Scenoje galima bus išgirsti prekės ženklų konsultavimo įmonės „Be&Do“ verslo strategės Aurelijos Urbonavičiūtės, inovacijų centro „Communitech“ programų ir tarptautinės strategijos vadovės Lisa Cashmore ir kt. pranešimus. Kitą dieną scenoje dėmesys bus sutelktas medijų ir politikos temai, tarp pašnekovų išgirsime Lino Kojalos pristatymą, netradicinių viešųjų ryšių agentūros „Black Unicorn PR“ steigėjos ir vadovės Julijos Jegorovos pranešimą ir kt. 

Geresnės ateities, pramogų ir kūrybiškumo scena

Pirmąją festivalio dieną šioje scenoje pranešėjai kalbės geresnės ateities ir pramogų temomis, o antrąją dieną dėmesys bus sutelktas kūrybiškumo puoselėjimui. Tarp pagrindinių šios scenos pranešėjų galima išskirti netipinio restorano „Pirmas Blynas“ įkūrėją Tim van Wijk, NYLA podkasto vedėją Karolį Vyšniauską, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovą Robertą Badarą, „Mo“ muziejaus direktorę Mildą Ivanauskienę.

Klausimų ir atsakymų scena

Šioje scenoje vyks klausimų ir atsakymų sesijos, kurių metu pranešėjai atsakys į labiausiai rūpimus auditorijos klausimus. Scenoje išvysime atlikėją, dainų ir muzikos autorių, prodiuserį ir visuomenės veikėją Jurgį Didžiulį; „Google“ startuolių Didžiojoje Britanijoje vadovę Martą Krupinską ir kitus pagrindinės scenos pranešėjus.

#Startup Pitch scena

Erdvėje pagrindinis dėmesys bus sutelktas startuoliams. Skirtingų sesijų metu įvairūs pranešėjai turės galimybę pristatyti savo startuolius ir atsakyti į auditorijos klausimus diskusijose.

Festivalio metu daug dėmesio bus skiriama ir darbdavių su potencialiais darbuotojais suvedimu – bus pristatyta LOGIN JOB MARKET erdvė. Taip pat vyks „Lietuvos energijos“ inicijuotas penktasis hakatonas energetikos inovacijų tema. „Išmaniosios energetikos“ hakatono metu skirtingų sričių entuziastai: programuotojai, dizaineriai, verslo vystytojai, energetikos profesionalai, bursis į komandas, dalinsis idėjomis ir kurs realius sprendimus bei produktus naujosios energetikos iššūkiams spręsti.

Pirmąją festivalio dieną vainikuos iškilmingi Interneto apdovanojimai, kur tarp 26 kategorijų bus nominuoti geriausi šių metų inovatyvūs interneto projektai bei labiausiai nusipelnę interneto kultūros plėtrai mūsų šalyje žmonės. Visą festivalį uždarys tradicija tapęs LOGOUT vakaras – antrąją festivalio dieną Halės turguje lauks „Baltic Balkan“ koncertas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi