Naujienų srautas

Mokslas ir IT2019.05.20 19:01

„Huawei“ ir „Google“ karas piktina telefonų savininkus: kenčiame tik mes

Amerikiečių interneto milžinė „Google“ paskelbė ribosianti Kinijos telekomunikacijų kompanijos „Huawei“ galimybes naudotis „Android“ operacine sistema.

Naujausių „Huawei“ telefonų savininkams nebebus prieinamos tokios programėlės, kaip „Youtube“, „GoogleMaps“ ar „Gmail“. Ribojimai Kinijos kompanijai paskelbti po to, kai Jungtinių Valstijų vyriausybė nurodė, kad norėdamos bendradarbiauti su „Huawei“ amerikiečių kompanijos turi gauti licenciją. Pekinas Google sprendimą vadina nesąžiningu Vašingtono bandymu įgyti pranašumą rinkoje.

150 milijonų užpernai, 203 – praėjusiais metais. Tokį mobiliųjų telefonų pardavimą fiksuoja Kinijos telekomunikacijos pasididžiavimas „Huawei“. Bet Jungtinių Valstijų ne kartą kritikuotas dėl šnipinėjimo ir bendradarbiavimo su Kinijos valdžia, dabar „Huawei“ sulaukė rimtų ribojimų iš plačiausią telefonų operacinę sistemą „Android“ valdančio „Google“.

Kompanijos su „Huawei“ nutraukia programinės įrangos ir techninių apsaugų perdavimą, išskyrus viešai prieinamas paslaugas. Tai reiškia, kad ateityje „Huawei“ įsigijusieji nebegalės naudotis atnaujintos „Android“ operacinės sistemos programėlėmis.

„Google“ ribojimus paskelbė po to, kai Jungtinių Valstijų vyriausybė nurodė, kad norėdamos bendradarbiauti su „Huawei“ amerikiečių kompanijos turi gauti leidimą. Telefonų savininkai piktinasi.

„Tai nepriimtina. Vėl vartotojai turi kęsti amerikiečių ir kinų kompanijų ginčų padarinius. Tai visiškai neteisėta“, – žurnalistams sakė „Huawei“ naudotoja.

„Labai supykčiau, jei „Huawei“ man parduotų įrenginį, kurio Google neatpažintų. Kaip mat paštu jį išsiųsčiau atgal“, – teigia kitas.

Tiesa, dabar turintieji „Huawei“ telefonus ir toliau galės naudoti „Android“ sistemos programėles. Vis dėlto už Kinijos ribų „Huawei“ pardavimai ateityje veikiausiai smuks, be populiarių programėlių telefonai pirkėjams bus nepatrauklūs.

Jungtinių Valstijų žvalgyba ne kartą įspėjo, kad su naujuoju „Huawei“ 5G ryšiU  gali nutekinti vartotojų duomenis Kinijos vyriausybei. Bet kol kas įrodymų nedaug. Tad, pavyzdžiui, britai nors ir pritaria būgštavimams, ribojimų „Huawei“ neskuba įvesti.

Plačiau – reportaže.

Žinios. Jono Basanavičiaus gatvėje Palangoje vasarą uždrausta važiuoti dviračiais ir elektriniais paspirtukais
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi