Mokslas ir IT

2019.05.20 12:02

„Google“ pradeda nutraukinėti ryšius su „Huawei“

atnaujinta 12.47
BNS, LRT.lt 2019.05.20 12:02

JAV interneto milžinė „Google“, kurios mobilioji operacinė sistema „Android“ įdiegta daugumoje pasaulio išmaniųjų telefonų, pareiškė pradedanti nutraukinėti ryšius su Kinijos „Huawei“, kurią Vašingtonas laiko grėsme nacionaliniam saugumui.

Tęsiantis JAV ir Kinijos prekybos karui, JAV prezidentas Donaldas Trumpas JAV bendrovėms uždraudė naudoti telekomunikacijų įrangą, kurią tiekia grėsmę Amerikos nacionaliniam saugumui esą keliančios užsienio bendrovės.

Ši priemonė, be kita ko, taikoma „Huawei“ – Kinijos telekomunikacijų milžinei, į kurią yra nusitaikęs Vašingtonas ir kurią Prekybos departamentas išvardijo tarp bendrovių, kurių įrangą JAV įmonės gali pirkti tik gavusios atitinkamų institucijų leidimą.

Draudimas taikomas ir dalijimuisi technologijomis.

„Mes laikomės [JAV prezidento] įsako ir vertiname jo galimą poveikį“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė „Google“ atstovė spaudai.

Šis JAV prezidento įsakas gali turėti didžiulių pasekmių, nes „Google“, kaip ir kitos technologijų bendrovės, turi bendradarbiauti su išmaniųjų telefonų gamintojais, kad galėtų užtikrinti, kad jos sistemos būtų suderinamos su šių gamintojų gaminamais prietaisais.

„Google“ savo verslo santykiuose su „Huawei“ turės atsisakyti veiksmų, susijusių su aparatinės ir programinės įrangos perdavimu bei viešai neprieinamų techninių paslaugų teikimu, o tai reiškia, kad „Huawei“ galės naudoti tik „Android“ atvirojo kodo versiją, pareiškė informuotas AFP šaltinis.

„Huawei“ nebeturės prieigos prie pačios „Google“ partneriams siūlomų programėlių ir paslaugų, kaip antai e. pašto „Gmail“ paslaugos.

„Huawei“ išplatino oficialų pareiškimą, kuriame sako, kad stipriai prisidėjo prie „Android“ augimo visame pasaulyje ir buvo artimi partneriai, kurie plėtojo bendrą ekosistemą, kuri teikė naudą ne tik skaitytojams, tačiau ir visai industrijai.

Teigiama, kad „Huawei“ ir toliau užtikrins programinės įrangos atnajinimus ir aptarnavimą po pardavimo visiems „Huawei“ ir „Honor“ išmaniesiems telefonams, plančetiniams kompiuteriams, kurie yra parduoti ar dabar yra pardavimo vietose.

Kinijos bendrovė sparčiai plečiasi 5G technologijų srityje, kurioje jau išsiveržė į lyderio vietą, tačiau ji tebėra priklausoma nuo užsienio tiekėjų.

Japonijos verslo dienraščio „Nikkei“ duomenimis, „Huawei“ kiekvienais metais įsigyja dalių už maždaug 67 mlrd. JAV dolerių, įskaitant maždaug 11 mlrd. JAV dolerių vertės dalis, kurios perkamos iš JAV tiekėjų.